• Rękawice Życzliwości

• Projekt eTwinning pn. RĘKAWICE ŻYCZLIWOŚCI X-XII 2023

Celem projektu jest promowanie życzliwości i pozytywnych relacji między uczniami w naszej klasie i w społeczności etwinning. Chcemy, aby każdy uczeń czuł się doceniony i wspierany przez swoich kolegów i koleżanki, zarówno w środowisku szkolnym, jak i online.
        W projekcie bierze udział ponad 30 szkół podstawowych z Polski i jedna szkoła z Litwy.

Miło nam poinformować, że klasa II uczestniczy w projekcie eTwinning pn. "Rękawice Życzliwości".

Projekt zakłada szereg działań, jak kartki z życzeniami, spotkania on-line, tworzenie przepisu na dobre samopoczucie, akcję Dobry Duszek i wiele innych, o których będziemy na bieżąco informować.

Wtorek 21 listopada to czas szczególny  - cała społeczość szkolna będzie obchodziła wtedy Dzień Pozdrowień i Życzliwości, a my będziemy jego głównymi propagatorami smiley

O tym, jak ważna jest życzliwość na co dzień, nie tylko od święta raczej nie trzeba nikogo przekonywać. Życzliwość kryje się w drobiazgach dnia codziennego. Nie kosztuje nas właściwie nic, a może działać cuda. Zwykły uśmiech, ciepłe słowo czy miły gest potrafią zmienić komuś dzień. Pamiętajmy także, że dobro zawsze do nas wraca, a dzięki uprzejmości, sami stajemy się szczęśliwsi.
        A tymczasem warto posłuchać słów piosenki i wziąć je sobie do serca heart
        Mała Orkiestra Dni Naszych - Piosenka o pomaganiu ludziom 👏 Piosenki dla dzieci - YouTube

MAPA szkół z Polski, które biorą udział w projekcie

Zapraszamy do śledzenia naszych działań.

Kalendarz grudniowy

Uczniowie kl II wraz z wychowawcą

• Działania w projekcie

• Dzień Życzliwości
      • 21 listopada obchodzimy Dzień Pozdrowień i Życzliwości. Przygotowujemy kartki z życzeniami. Uczniowie mówią mile słowo drugiej osobie, zapisujemy to zdanie w programie Canva, a AI wygeneruje nam obrazek. Ten obrazek z miłym słowem wstawiamy na wspólną tablicę. Przeprowadzamy w szkole akcję "Podziel się dobrym słowem".

• Spotkanie online
      • Spotkanie uczniów online z wykorzystaniem platformy eTwinning. ,Pozytywny lub negatywny komentarz dotyczący wyświetlanej emotki, wspólna piosenka, zapisanie milego komentarza na czacie, miłe pożegnanie. Spotkanie ok. 15 minut

• Dobry duszek
      • Założenia akcji: Każdy uczestnik wylosuje inną osobę z klasy i przez tydzień będzie pełnił rolę "Dobrego Duszka". Będzie to okazja do wykazywania się życzliwością i dbania o dobre samopoczucie wylosowanej osoby. Pod koniec tygodnia podsumowanie w klasie akcji i przedstawienie pomysłów na padlecie, w jaki sposób można być życzliwym w klasie.

• Przepis na dobre samopoczucie w szkole
      • Uczniowie wykonują plakat, czyli przepis na dobre samopoczucie (forma dowolna, na komputerze, na kartce itp.) pojedynczo lub grupowo. Gotową pracę umieszczamy we wspólnej prezentacji.

• Kalendarz grudniowy
      • Tworzymy wspólny kalendarz na grudzień z pomysłami, które są odpowiedzią na pytanie: Co mogę zrobić, aby każdy czuł się dobrze w klasie?

Używamy program Canva.

• Logo Projektu
      • Każda szkoła tworzy swoje logo - odrysowaną dłoń, na której zapisujemy miłe słowa. Zdjęcie z wyciętym tłem wklejamy do wspólnego logo - szablon w programie Canva.

• Poznajmy się
      • Zaznaczanie szkół uczestniczących w projekcie na wspólnej mapie. Stworzenie wizytówki szkoły. Zamieszczenie odnośnika do strony internetowej szkoły na twinspace. Spotkanie online nauczycieli.

• Avatary
      • Stworzenie avatarów uczestników projektu - uczniów wraz z opiekunami z wykorzystniem programu PIXTON. Stowrzenie TEAMu projektowego.

• Upowszechnianie
      • Wszystkie działania projektowe zamieszczane są na bieżąco w zakładkach/stronach utworzonych w każdej ze szkół biorących udział w projekcie, a na koniec zostaną podsumowanie przez każdą szkołę w formie prezentacji. Wspólne działania zebrane są na wirtualnych tablicach.

• Kalendarz grudniowy

• 30.12.2023 21:57
        • Kalendarz na grudzień to działanie polegające na wymyśleniu zadania do wykonania na każdy dzień grudnia (do 24) i wpisaniu go do szablonu przygotowanego w programie Canva.

• Akcja DOBRY DUSZEK

• 11.12.2023 19:32
        • Akcja Dobry Duszek polega na wylosowaniu osoby, o którą dziecko - Dobry Duszek będzie się troszczył w szkole przez wybrany okres czasu, ale musi to robić tak, aby nie było wiadomo kogo wylosował.
        • SPOTKANIE online

• 21.01.2024 21:40
        • Jak dobrze się zobaczyć, nawet online!
           Spotkania z uczestnikami projektu zostały podzielone na kilka dni. Na platformie Twinspace połączyliśmy się z innymi uczniami 22 listopada.