• STEAM UP

      • STEAM UP to międzynarodowy projekt eTwinning, w którym bierze udział 17 szkół: z Turcji (10), Gruzji (3), Chorwacji (2), Azerbejdżanu (1) i z Polski (1). Języki, w których prowadzony jest projekt to turecki i angielski.
        Uczestnikami są uczniowie szkół podstawowych (6-15 lat) pozostający pod opieką nauczyciela-realizotora projektu. 

        Informacja zamieszczona na stronie projektu: "STEAM; Składa się z inicjałów angielskich słów Nauka, Technologia, Inżynieria, Sztuka i Matematyka; Jest również określane jako STEM+. Z tym podejściem edukacyjnym ma na celu rozwijanie ciekawości i perspektywy relacyjnej wobec problemów. To podejście oparte na technologii ma na celu dostarczenie uczniom zaawansowanej wiedzy i umiejętności, obejmując cały proces edukacji i szkolenia.

        Edukacja STEAM stała się teraz koniecznością dla wszystkich krajów świata. Kraje rozwinięte dążą do porzucenia systemu edukacyjnego, który powstał wraz z rewolucją przemysłową, i opierają swój system edukacyjny na edukacji STEAM. Powodem tego jest to, że w ostatnich latach w społeczeństwie informacyjnym, coraz bardziej istotne stało się rozwijanie procesów myślowych i umiejętności produkcyjnych, a nie siły roboczej i siły mięśniowej.

        W ramach edukacji STEAM, celem jest doprowadzenie uczniów do poziomu wysokiego myślenia, rozwoju produktu, wynalazku i innowacji, poprzez uwzględnienie ich w zajęciach z Nauki, Technologii, Inżynierii, Sztuki i Matematyki.

        Nasze cele:

        1- Celem edukacji STEAM jest XXI wiek. Dąży się do wychowania pokolenia, które zdobyło umiejętności, potrafi efektywnie korzystać z technologii, jest innowacyjne, skoncentrowane na rozwiązywaniu problemów i posiada zaawansowane umiejętności komunikacyjne.

        2- Integracja zajęć z edukacją STEAM.

        3- Istotą podejścia edukacji STEAM jest wychowanie pokolenia z zaawansowanym zrozumieniem i umiejętnościami rozwiązywania problemów oraz umiejętnościami procesu naukowego.

        4- W tym kontekście kraje, które wyrażają pojęcie umiejętności STEAM, mają na celu zapewnienie, aby ich studenci nie tylko interesowali się dziedzinami STEAM, ale także byli wyposażeni w wiedzę i umiejętności do rozwiązywania realnych problemów związanych z tymi dziedzinami.

        5- Zwiększenie umiejętności współpracy naszych uczniów i nauczycieli."

        Video promujące projekt

        • Plan projektu

        • Plan projektu został opracowany i zamieszczony na Twinspace. Nam przypadło w udziale opracowanie go w formie graficznej i ewentualna bieżąca modyfikacja zgodnie ze wspólnymi ustaleniami.

          Plan projektu - efekt pracy w Canvie poniżej

      • EBRU art w ramach projektu eTwinning STEAM UP
        • EBRU art w ramach projektu eTwinning STEAM UP

        • 17.02.2024 20:19
        • 19 stycznia 2024 r. po raz pierwszy doświadczyliśmy tzw. malowania na wodzie. Było ekscytująco laugh
          Tworzenie sztuki to jedno z działań w ramach projektu eTwinning pn. STEAM UP. Wybrano prace artystycze pod nieznaną dla nas dotąd nazwą EBRU. 
        • Ebru to tradycyjna turecka sztuka zdobienia papieru poprzez przenoszenie na papier wzorów tworzonych przy pomocy farb rozprowadzanych pędzelkami i patyczkami na wodzie zagęszczonej tłustą substancją. Papier ozdobiony w technice ebru nazwany jest również papierem tureckim lub papierem marmurkowanym. (wikipedia.pl)

          Na pierwsze zajęcia zaprosiliśmy panią Elżbietę - naszą lokalną artystyczną duszę, która tworząc pierwszy obraz, udzieliła dzieciom technicznych wskazówek dotyczących rozprowadzania farby, mieszania kolorów itp.
          Ależ mieliśmy frajdę tworząc nasze pierwsze arcydzieła!!! Każdy obraz wyszedł wyjątkowylaugh 

          Na pewno zajęcia z EBRU powtórzymy jeszcze nie jeden raz!

               

          FOTOGALERIA

          PREZENTACJA - NASZA PRACA

          FILMIK na YT

          Serdecznie DZIĘKUJEMY p. Elżbiecie za poświęcony czas, pomoc i wsparcie!!!
           

        • Wróć do listy artykułów
        • 12.03.2024
          • 5. Spotkanie zamykające projekt

            5. Spotkanie zamykające projekt

            12 marca 2024 r. odbyło się ostanie spotkanie online nauczycieli, podsumowujące i zamykające projekt. 
            Miło było wymienić się spostrzeżeniami na temat projektu :) Wszystkie uczestniczki projektu zgodnie potwierdziły, że nie żegnamy się na zawsze, ale podejmiemy się wspólnej pracy przy kolejnym projekcie. Zatem - Do zobaczenia!
               

        • 5 II 2024
          • 4. Spotkanie online nauczycieli - działania przewidziane na LUTY 2024

            4. Spotkanie online nauczycieli - działania przewidziane na LUTY 2024

            W poniedziałek, 5 lutego 2024 r., odbyło się kolejne spotkanie online nauczycieli uczestniczących w projekcie. Założycielka projektu po kolei przeanalizowała materiały zamieszczone dotychczas w poszczególnych zakladkach projektu na Twinspace, poprosiła o uzupełnienie braków i przedstawiła zadania do wykonania z uczniami w lutym. A są to: zorganizowanie DBI, zagranie przez uczniów w grę INTERLANDIA i zdobycie przez nich stosownych certyfikatów, przeprowadzenie zajęć z kodowania (kurs 1) na stronie  http://code.org. Natomiast nauczyciele uzupełniają wirutalną galerię prac EBRU oraz tworzą kalendarz na 2024 z wykorzystniem stworzonych prac w tej technice - STORY JUMPER

        • I 2024
          • 3. Spotkanie online nauczycieli

            3. Spotkanie online nauczycieli

            Nowy Rok niesie ze sobą kolejne wyzania, w tym projektowe, które warto było omówić na kolejnym spotkaniu online nauczycieli uczestniczących w projekcie. 

             

        • XII 2023
          • 2. Spotkanie online nauczycieli

            2. Spotkanie online nauczycieli

            Spotkanie zostało zorganizowane na platformie ZOOM.

             

        • XI 2023
          • 1. Spotkanie online nauczycieli-koordynatorów projektu

            1. Spotkanie online nauczycieli-koordynatorów projektu

            Nauczyciele uczestniczący w projekcie muszą być ze sobą w stałym kontakcie. Dzieje się to nie tylko w Twinspace, ale również na czacie grupowym z wykorzystaniem WhatsApp i podczas spotkań online organizowanych na ZOOM. 
            Pierwsze spotkanie odbyło się w listopadzie, zaraz na starcie projektu w poszczególnych szkołach. Był to czas intensywnych przygotowań nauczycieli do rozpoczęcia działań projektowych tak na platformie eTwinning, jak i bezpośrednio w szkołach. 

            Na spotkaniu omówiono cele i terminarz projektu, wskazano jakie dokumenty należy uzupełnić, przydzielono również zadania poszczególnym nauczycielom w ramach współpracy w projekcie.

            Spotkanie prowadzone było w języku tureckim (większość szkół pochodzi z Turcji), jednak założycielka projektu, p. Ayşe Feray YÜCEL z Turcji starała się wszystko pokazać na ekranie krok po kroku i przetłumaczyć podstawowe zadania na język angielski. Udało nam się porozumieć bez problemu.

            Kolejne spotkanie już za miesiąc. Zobaczymy, co udało się zrealizować do tego czasu z założonych działań :)

    • Kontakty

      • Zespół Szkół w Gogołowie
      • (17) 2778 301
      • Gogołów 316 38-131 Gogołów 38-131 Gogołów Poland
      • Adres elektronicznej skrzynki podawczej  Zespołu Szkół w Gogołowie na platformie ePUAP:  /ZSGogolow/domyslna lub bezpośrednio: https://epuap.gov.pl/wps/myportal/strefa-klienta/katalog-spraw/profil-urzedu/ZSGogolow
    • Logowanie