• O programie Erasmus+

• 13.11.2023 18:44
      • Zagraniczne wyjazdy uczniów, nauczycieli i kadry w celach edukacyjnych - brzmi cudownie, prawda?

I jest to jak najbardziej możliwe do zrealizowania smileyProgram ERASMUS+ Akcja 1 - mobilność edukacyjna to jest TO, czego szukasz!

• Szczegółowe nformacje o nowej perspektywie finansowania 2021-2027 Erasmus+ można uzyskać na stronie: https://erasmusplus.org.pl/o-programie
        W ogólnym rozeznaniu w poszczególnych AKCJACH programu Erasmus+ pomoże Broszura informacyjna

Serdecznie zapraszamy do zapoznania i aplikowania szkół w sektorze Edukacja szkolna - Akcja 1 - mobilność edukacyjna

23 lutego 2023r., godz. 12.00 upłynął termin składania wniosków o krótkoterminowe projekty na rzecz mobilności uczniów i kadry (mobilności  6 do 18 miesięcy). Jak czytamy na stronie programu "Projekty krótkoterminowe są najlepszym wyborem dla organizacji, które po raz pierwszy korzystają z programu Erasmus+, lub dla tych, które chcą zorganizować tylko ograniczoną liczbę działań."

Jednak wciąż mamy możliwość wnioskowania o tzw. akredytację Erasmusa - termin to 19 października 2023 r., godz. 12.00  Akredytacja jest nowym rozwiązaniem w obecnej perspektywie finansowania.  Jak czytamy: Akredytacja Erasmus+ określana jest mianem „biletu wstępu” do programu lub rodzajem stałego w nim członkostwa. W praktyce oznacza to odejście od corocznych konkursów wniosków oraz stabilne finansowanie działań związanych z mobilnością na kilka kolejnych lat."

My już powoli kończymy realizację projeku, ale może w nowym roku będzie nabór i spróbujemy uzyskać finansowanie ...  Czas pokaże smiley