• MATEMATYKA JEST THE BEST- projekt w ramach programu *Rosnę z matematyką* Fundacji mBank w PRZEDSZKOLU

• 22.02.2024 17:31
      • Matematyka jest the best to projekt matematyczny, który będzie realizowany od 19 lutego do 31 maja 2024 w naszym przedszkolu, w ramach programu grantowego *Rosnę z matematyką* Fundacji mBanku.
        Autorkami projektu są nauczycielki wychowania przedszkolnego – Joanna Sokołowska i Anna Sowa.

• Celem projektu jest wspieranie rozwoju kompetencji matematycznych dzieci poprzez zajęcia matematyczne, konkurs matematyczno-plastyczny, grę terenową, zajęcia na tablicy interaktywnej, warsztaty wyjazdowe, a także zakup pomocy matematycznych dla dzieci.

Istotnym celem naszego projektu jest także włączenie rodziców i innych osób z najbliższego otoczenia dzieci w rozwijanie ich kompetencji matematycznych w życiu codziennym.

Program „Rosnę z matematyką” jest skierowany do przedszkoli, szkół podstawowych z oddziałami przedszkolnymi, organizacji pozarządowych i grup nieformalnych z całego kraju. Na konkurs organizowany w trzeciej edycji programu wpłynęło 518 wniosków. Dofinansowanie otrzymało 209 projektów, w tym projekt naszego przedszkola pt. „Matematyka jest the best”.

Zapraszamy do bieżącego śledzenia działań projektowych!