• Dzień MAMY i TATY 2022

• 27 maja 2022 był szczególnym dniem w naszej społeczności - wychowankowie przedszkola świętowali z Rodzicami DZIEŃ MAMY i TATY. Było barwnie, uroczo, radośnie, zabawnie i ...wzruszająco.
            Uroczystość rozpoczął Dyrektor, witając licznie przybyłych gości i wszystkich zebranych, życząc pięknych wrażeń z przygotowanego pod kierunkiem pań: Annny Sowy i Joanny Sokołowskiej programu artystycznego najmłodszych członków naszej społeczności.
            Dzieci słowem, tańcem i piosenką, grą na instrumentach i aktorskim występem, wyraziły swoją miłość i wdzięczność Rodzicom. "Kochamy Was całym sercem" - niech te słowa towarzyszą naszym Rodzinom każdego zwykłego dnia, nie tylko podczas uroczystości :)

FOTORELACJA: Dzień Mamy i Taty

• "Witaj MAJOWA JUTRZENKO..."

• Za nami jedno z najradośniejszych, patriotycznych świąt - Uchwawenie Konstytucji Trzeciego Maja – konstytucji uchwalonej w 1791 roku, będącej pierwszym takim aktem prawnym w Europie i drugim (po konstytucji amerykańskiej)  na świecie.

Konstytucja 3 Maja powstała w dramatycznych dla Polski okolicznościach. Miała zapobiec dalszemu rozpadowi naszego państwa dotkniętego już wówczas I rozbiorem.  Mimo, iż dokument ten nie uchronił Rzeczpospolitej przed tragicznymi losami, pozostał na zawsze symbolem odrodzenia siły, determinacji i mądrości Polaków.

W naszej szkole również celebrowaliśmy 231. rocznicę tego wydarzenia pamiętając o tym, że „NARÓD, KTÓRY NIE ZNA SWOJEJ PRZESZŁOŚCI, UMIERA I NIE BUDUJE PRZYSZŁOŚCI”.
            Uczniowie pod kierunkiem pani Lucyny Cyrulik i z pomocą pana Janusza Strzępka, przygotowali krótki montaż słowno-muzyczny, który swoim brzmieniem i wyrazem oddał atmosferę dawnych podniosłych dni.
            W krótkich słowach wspomniano historyczną otoczkę  a  recytacja i śpiew dopełniły całości.

• Z wizytą w remizie strażackiej - 4 maja 2022 r.

• Uczniowie klasy II z wychowawcą z okazji Dnia Strażaka zwiedzali remizę strażacką w Gogołowie. W podzięce za ich trud, poświęcenie, odwagę, uczniowie dla wszystkich strażaków zaśpiewali tradycyjne "Sto lat".
            Po remizie oprowadzał nas strażak Pan Janusz Srebrny.Uczniowie mieli okazję zobaczyć sprzęt gaśniczy, strój w jaki strażacy ubierają się do akcji, a nawet go przymierzyć. Oglądali wóz bojowy wraz z całym wyposażeniem, mogli też usiąść w środku i przez chwilę poczuć się jak prawdziwi strażacy. Świetnie zdali test ze znajomości numerów alarmowych.

Wszystkim strażakom życzymy tylu powrotów, ilu wyjazdów! DZIĘKUJEMY!
            FOTORELACJA: Z wizytą w remizie OSP GOGOŁÓW