• Bezpieczne FERIE 2023

•  W najbliższy poniedziałek (16.01.2023) rozpoczną się ferie zimowe dla pięciu województw, a wśród nich dla Podkarpacia. Ferie to dla dzieci i młodzieży wymarzony czas zabaw na śniegu i lodzie. Aby jednak przebiegły one szczęśliwie i wszyscy wypoczęci wrócili do swych domów, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, obowiązujących tak podczas zorganizowanych wyjazdów zimowych, jak i spędzania tego czasu w miejscu zamieszkania.

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami przygotowanymi przez różne służby i instytucje publiczne, dotyczącymi bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku:

A gdy już pomysłów brak na zagospodarowanie wolnego czasu polecamy zadania, zabawy, gry na poniższych stronach internetowych:

-muzycznie: Incredibox,  blob operamusic lab chrome

- poznawaj nowe miejsca: secret door

- ćwicz spostrzegawczość i logiczne myślenie: In the foresttangramznajdź mnie

- stwórz swój avatar: avacharavoki.

• Biblioteczne aktualności

• Kto czyta książki, żyje podwójnie. Kto czyta ma piękne sny. Biblioteka chroni przeszłość i tworzy przyszłość. Sitem czerpie wodę, kto chce uczyć się bez książek.

Koniec I semestru to czas podsumowań pracy i podjętych inicjatyw w bibliotece szkolnej. W większości klas zostały przeprowadzone lekcje biblioteczne, a tematyka wynikała z wieku uczniów i zaobserwowanych potrzeb. Zajęcia cieszyły się zaangażowaniem i aktywnością uczestników, szczególnie te, które prowadzone były metodą projektów,  w grupach, według własnych inwencji. Wszystkie miały na celu poszerzanie kompetencji czytelniczych , budzenie zainteresowania  książkami, wyrabianie nawyku obcowania z książką.

Efekty pracy to między innymi:

- teatr pacynek i inscenizowanie wybranych fragmentów utworu „Tajemniczy ogród”

- makiety Akademii na podstawie książki J. Brzechwy

- prace projektowe do ballad A. Mickiewicza w kl. VII i Mikołajka w kl. IV

W klasach I-IV przeprowadzono konkursy, z których szczególnym zainteresowaniem cieszyły się:

-Moje ulubione baśnie dla kl. I-II

-Znam lektury klas I-II dla klasy III

-Czytam, więc wiem…dla klas III-IV

Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody, a wszyscy uczestnicy zakładki do książek.

Od października w poniedziałki dla wszystkich zainteresowanych odbywają się Poranki z baśniami.

Dużym zainteresowaniem cieszył się zorganizowany Kiermasz taniej książki, na którym znalazło się wiele ciekawych ofert.

W ostatnim tygodniu przed feriami, jak co roku, odbywa się akcja Książka na ferie.

Zapraszamy.

• X OGÓLNOPOLSKIE DNI INFORMACYJNE 2023 ERASMUS+

• Gdyby ludzie od jaskiniowej epoki robili tylko to, co wyglądało na możliwe, do dzisiaj siedzieliby w jaskiniach.             /Stanisław Lem/
            Nasza szkoła podjęła się „niemożliwego” i w lutym 2020 r. złożyła wniosek pn. „Języki obce kluczem do sukcesu” w programie Erasmus+ Edukacja Szkolna, który otrzymał dofinansowanie. Radości i obaw było co nie miara, ale odważnie podjęliśmy się realizacji.
          • Nowy Rok 2023

• Pierwszy dzień Nowego Roku 2023 to nie tylko czas radości, ale zadumy nad tym, co minęło i nad tym, co nas czeka. Tak więc życzymy całej naszej Społeczności szkolnej dużo optymizmu i wiary w pogodne jutro. Niech w Nowym Roku świat będzie dla nas wszystkich pełen ciepła, radości i przyjaciół, a miłość i wzajemne zrozumienie towarzyszą każdego dnia! Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku!!!

• Spotkanie świąteczne XII 2022

• 22 grudnia 2022 r. nasza społeczność szkolna świętowała Boże Narodzenie.

Najpierw w  klasach, uczniowie dzielili się opowieściami o tradycjach bożonarodzeniowych w ich domach, następnie uczniowie zebrali się w hali sportowej, gdzie rozpoczęła się oficjalna część współnego spotkania świątecznego.

Zebranych przywitał  Dyrektor,p. Tomasz Laskowski, składając wszystkim serdeczne życzenia, do których przyłączył się również ks. proboszcz, Artur Wesołowski. Szkolny chór, pod dyrekcją p. Janusza Strzępka pięknie wyśpiewał polskie kolędy i pastorałki, po czym odbył się przegląd anglojęzycznych piosenek związanych ze świętami, który wypełnił halę bożonarodzeniową atmosferą (działanie w ramach projektu JĘZYKI OBCE KLUCZEM DO SUKCESU programu Erasmus+).
            Było coś dla ducha, więc i przyszła pora na coś dla ciała :) Barszczyk czerwony z paluszkami, a następnie pierogi dopełniły szkolną tradycję bożonarodzeniową.
            Współne łamanie się opłatkiem i składnie życzeń odbyło się już bezpośrednio w poszczególnych klasach.
            Niech świąteczny czas napełniony życzliwością i radosną atmosferą trwa jak najdłużej w każdym z nas. Wesołych Świąt!!!

FOTORELACJA: Spotkanie bożonarodzeniowe 2022