• Pierwsze kursy za nami!!!

• 24.08.2022 17:31
        • W czerwcu dwóch nauczycieli naszej szkoły uczesniczyło w pięciodniowych kursach w szkole językowej  ETI na Malcie w ramach projektu "Języki obce kluczem do sukcesu" programu Erasmus+. Pani Joanna Sokołowska odbyła kurs "CLIL Practical Methodology for Teachers working with CLIL", a p. Artur Winiarski szlifował język angielski na kursie "Fluency & English Language Development for Teachers".

• Mobilności czas zacząć!

• 28.10.2022 11:35
        • Projekt "Języki obce - kluczem do sukcesu!" nabiera rozpędu - w końcu!!!
          W czerwcu 2022r. p. Joanna Sokołowska i p. Artur Winiarski skorzystają z kursów językowych i metodycznych realizowanych w szkole językowej Executive Traning Institue ETI MALTA w ramach programu Erasmus+ dla kadry szkolnej.
        • O programie ERASMUS+

• 08.02.2024 15:40
        • Nasza szkoła realizuje projekt JĘZYKI OBCE KLUCZEM DO SUKCESU! w ramach programu ERASMUS+.
          Ale co to jest Erasmus+? Czy to tylko wyjazdy zagraniczne studentów???
        • Projekt - Języki obce kluczem do sukcesu! - w Zespole Szkół w Gogołowie

• 15.11.2023 22:29
        • STRESZCZENIE PROJEKTU
          "Języki obce kluczem do sukcesu" jest projektem stworzonym przez Zespół Szkół w Gogołowie jako odpowiedź na potrzebę podniesienia poziomu jakości kształcenia oraz poprawę wyników nauczania języka angielskiego i przedmiotów ścisłych poprzez odpowiednie wykwalifikowanie przedstawicieli kadry szkolnej. Jednym z najistotniejszych tematów, jakie porusza projekt jest nauczanie i uczenie się języków obcych, a główny priorytet przedsięwzięcia to zmodernizowanie i unowocześnienie placówki poprzez zaangażowanie nauczycieli zatrudnionych w organizacji do aktywnego uczestnictwa w szkoleniach zagranicznych. Udział nauczycieli w kursach międzynarodowych umożliwi poszerzenie posiadanych oraz zdobycie nowych umiejętności zawodowych. Celem uczestnictwa nauczycieli w kursach jest podniesienie poziomu kompetencji językowych w zakresie komunikowania się w języku angielskim oraz zapoznanie się z efektywnym systemem nauczania dwujęzycznego oraz z wykorzystaniem nowoczesnych metod nauczania. Zaplanowano dwie tury mobilności - w pierwszej uczestnicy projektu wezmą udział w kursach  językowych dostosowanych do indywidualnych potrzeb,  w drugiej - w kursach metodycznych zgodnych z zakresem nauczania. Oprócz podniesienia umiejętności językowych udział w kursach stanowić będzie okazję do poznania skutecznych metod i form nauczania języka angielskiego oraz wymianę doświadczeń i dobrych praktyk z przedstawicielami kadry szkół europejskich. Ukończenie szkolenia z zakresu CLIL, umożliwi zdobycie wiedzy i umiejętności niezbędnych do wprowadzenia na szerszą skalę (nie tylko ograniczonego do jednej klasy) efektywniejszego nauczania dwujęzycznego w naszej placówce. Dzięki wprowadzeniu elementów dwujęzyczności do nauczania, język angielski stanie się dla uczniów bardziej powszechny oraz będzie dla nich żywym narzędziem do porozumiewania się. Nowoczesne metody nauczania wychodzące naprzeciw potrzebom współczesnego pokolenia uczniów uatrakcyjnią proces dydaktyczny oraz podniosą motywację uczniów do samokształcenia. Uczestnicy projektu będą dzielić się swoimi doświadczeniami zarówno z nauczycielami pracującymi w tej samej szkole, jak również z kadrą pracującą w innych szkołach i placówkach edukacyjnych oraz z uczniami szkół, co dodatkowo przyczyni się do wzrostu świadomości europejskiej, uwrażliwi na różnorodność kulturową i społeczną. Planowanymi rezultatami upowszechniającymi projekt będą prezentacje i dyskusje podczas posiedzeń Rady Pedagogicznej, prezentacje i dyskusje podczas zebrań zespołów przedmiotowych, prezentacja multimedialna przygotowana dla rodziców przez uczniów na temat kultury Malty, lekcje otwarte dla przedstawicieli innych szkół, relacje z realizacji poszczególnych etapów projektu udostępnione na portalu eTwinning, stronie internetowej i oficjalnym profilu FB szkoły, jak również w lokalnym portalu i na stronie gminy Frysztak, konferencja podsumowująca projekt. Realizacja projektu przyniesie długotrwałe i owocne rezultaty, które będą widoczne nie tylko w trakcie realizacji głównych zadań projektowych, ale również po jego zakończeniu.