Rozpoczynamy sportowe rozgrwyki Jubileuszowe :) Serdecznie zapraszamy do udziału!!!
UWAGA! Zmiana adresu poczty email na szkola@spgogolow.edu.pl
KARMA WRACA
Tak brzmiało jedno z haseł na plakatach wspierających zbiórkę karmy dla zwierząt, które przygotowali uczniowie klasy V naszej szkoły.
19 listopada karma trafiła do OTOZ Animals Krosno.
Cieszymy się, że nasza cegiełka wsparcia dotarła do potrzebujących zwierząt. Zapraszamy do odwiedzenia strony OTOZ Animals Krosno https://otozkrosno.wordpress.com/
Monika Giera
Wsparcie dla DZIECI z Ugandy
Szkolne Koło Caritas ZS Gogołów serdecznie zaprasza do włączenia się w zbiórkę charytatywną na rzecz podopiecznych #ErnestCareFoundation z Ugandy. Cel zbiórki i tym razem jest konkretny - kuchenka wolnostojąca z piekarnikiem
Dla nas to zwyczajny sprzęt, standardowy w każdym domu, dla nich jednak to luksus, którego zakup ciągle przekładają na przyszłość, bo bieżących wydatków nie brakuje... Posiłki przygotowywane są na zewnątrz, na przenośnej kuchence, tzw. reszo lub bezpośrednio na palenisku. Marzą o piekarniku, dzięki któremu chleb, bułki, ciasteczka i inne wypieki byłyby na wyciągnięcie ręki.
Czy uda nam się pomóc w spełnieniu tego marzenia? Spróbujmy! Mamy nadzieję, że i tym razem hojność serc naszej szkolnej i lokalnej społeczności nie zawiedzie.
Zbiórkę zaczynamy 21 listopada - w Dzień Życzliwości.
Dzień Życzliwości i Pozdrowień 2024
Światowy Dzień Życzliwości Hello World Day narodził się w Stanach Zjednoczonych w 1973 roku i był formą protestu przeciwko wojnie pomiędzy Izraelem a Egiptem.
Dzień Życzliwości i Pozdrowień przypomina o tym, jak ważne jest pokojowe rozwiązywanie sporów, pozytywne nastawienie do świata i innych ludzi, wskazuje na siłę empatii i wsparcia oraz solidarności międzyludzkiej i wzajemnej życzliwości.
Obecnie Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień obchodzony jest 21 listopada i funkcjonuje w 180 krajach. Za polską stolicę życzliwości uznaje się Wrocław. Tegoroczny Festiwal Życzliwości odbywa się pod hasłem: ŻYCZLIWOŚĆ TO JEST TO!
Krasnal Życzliwek - Wrocław
Nasza szkoła również włącza się obchody tego ważnego dla każdego człowieka święta. Zaszczyt organizacji Dnia Życzliwości w tym roku przypadł uczniom klasy VI, a członkowie Szkolnego Koła Caritas właśnie w tym dniu rozpoczęli kampanię informacyjną o zbiórkach charytatywnych.
Niech ŻYCZLIWOŚĆ łączy i wzmacnia naszą szkolną społeczność!!!
FOTORELACJA
MORAL VALUES IN NATION BUILDING
Od listopada 2024 r. rozpoczęliśmy na świetlicy szkolnej realizację projektu eTwinning pn. "Moral Values in Nation Building". Założycielami projektu są pan Eyüp APAYDIN z Turcji i pani Ruqaya Khawaldh z Jordanii. Uczestnikami projektu są nasi uczniowie z kl. III i IV (12 osób), koordynatorem jest p. Monika Machowska. W projekcie bierze udział ponad 40 szkół z róźnych państw, min. z Rumunii, Serbii, Grecji, Tunezji, Azerbejdżanu, Gruzji.
Bieżące informacje o projekcie
Cele projektu „Wartości Moralne w Budowaniu Narodu” zostały określone w następujący sposób: :
1. Nauczyciele stanowią wzór do naśladowania i autorytet dla swoich uczniów w szkołach.
2. Uczniowie mają pełną świadomość systemu wartości społecznych.
3. Uczniowie stosują nowoczesne środki techniczne, aby wyrażać wartości społeczne.
4. Podkreślenie znaczenia wartości społecznych w programach nauczania w państwach członkowskich.
5. Rozwijanie i utrwalanie znaczenia posiadania standardu „wartości” i przestrzegania go w budowaniu pomyślnej przyszłości dla naszych krajów.
6. Budowanie sieci relacji społecznych między uczniami oraz poznawanie natury innych i najważniejszych wartości w ich społeczeństwach.
7. Uczniowie mają umiejętność wyszukiwania informacji i pozyskiwania ich z bezpiecznych i wiarygodnych źródeł.
Planowane rezultaty:
Na zakończenie tego projektu mamy nadzieję, że będziemy pracować jako jeden zespół, aby osiągnąć wszystkie nasze cele, zapewniając jednocześnie ich trwałość. Zostanie również stworzony elektroniczny przewodnik, który posłuży uczniom jako odniesienie do nowoczesnych narzędzi technologicznych wykorzystywanych w projekcie, aby mogli wypełniać swoje obowiązki szkolne. Nasi uczniowie będą również dobrym wzorem do naśladowania dla swoich kolegów w szerzeniu systemu wartości społecznych podkreślanych w projekcie. Pomoc naszym dzieciom w prawidłowym zrozumieniu naszych wartości to wyniki, jakich oczekujemy od naszego projektu.
- Filmik promujący projekt: (22) Moral Values in Building Nations - YouTube
Andrzejki w Przedszkolu
Serdecznie zapraszamy do udziału w Przedszkolnych Andrzejkach!
Sczegóły na plakacie :)
Wieczornica patriotyczna
Ziemio ojczysta, ziemio jasna,
nie będę powalonym drzewem.
Codziennie mocniej w ciebie wrastam…15 listopada 2024 roku w Zespole Szkół w Gogołowie odbyła się wieczornica patriotyczna zatytułowana Niepodległość z wierszem i piosenką, będąca finałem imprez i uroczystości z okazji 106 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
Tego roku świętowanie niepodległości przez społeczność szkolną, ale też wszystkich przyjaciół szkoły, miało charakter cyklicznych wydarzeń, a złożyły się na nie: apel okolicznościowy dnia 7 listopada, akcja Do hymnu o 11.11 w dniu 8 listopada, wycieczka do Warszawy, w której wzięła udział młodzież szkolna 8 listopada i wieczornica w piątkowe popołudnie.
Na program uroczystości złożyły się: rys historyczny przypominający drogę Polski do wolności po 123 latach zaborów, wiersze patriotyczne, wspomnienia i ciekawostki o Ojcu niepodległości- marszałku Józefie Piłsudskim, piosenki, a wszystko w wykonaniu uczniów szkoły i nauczycieli.
Druga część wieczornicy to spotkanie z poezją i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych i piosenek okolicznościowych. Oczywiście nie mogło zabraknąć wspaniałych mini koncertów szkolnych artystów i absolwentów: Mateusza Jędrusika, ucznia klasy VI i Michała Srebrnego, absolwenta.
Jesteśmy Polką i Polakiem….- słowa piosenki, która wybrzmiała na zakończenie spotkania dowiodły, że Polska jest nam droga, a 106 rocznica odzyskania przez Ojczyznę wolności to wspaniała okazja do świętowania zarówno przez społeczność szkolną, jak i mieszkańców Gogołowa i nie tylko.
Lucyna Cyrulik
XIV Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia World Multiplication Table Day to akcja edukacyjna, której celem jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. W naszej szkole, w dniu wydarzenia pojawiła się gazetka, gdzie umieszczono plakaty, informacje dotyczące mnożenia, wesołe wierszyki, a także ciekawostki. Uczniowie mogli również obserwować prezentację, która cały dzień była wyświetlana na telewizorze w holu szkoły: XIV_SWIATOWY_DZIEN_TABLICZKI_MNOZENIA.pptx
15 listopada br., o godzinie 9.00 chętni uczniowie klas I, II, III przystąpili do napisania konkursu ze znajomości tabliczki mnożenia. Wydarzenie to zgromadziło młodych miłośników matematyki, którzy mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności i wiedzę w tej dziedzinie. Uczestnicy wykazali się ogromnym zaangażowaniem.
Na lekcji 3 komisja egzaminacyjna (uczniowie klasy IV wraz z nauczycielem matematyki) odwiedziła klasy V, VI, VII, VIII w celu sprawdzenia jak starsi uczniowie radzą sobie z tabliczką. Komisja wspólnie stwierdziła, że uczniowie znają tabliczkę mnożenia. Wszyscy zostali nagrodzeni słodyczami.
Młodsi uczniowie mieli także możliwość poćwiczyć matematykę na podłodze interaktywnej, była to dla nich świetna zabawa.
Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji. Musimy pamiętać że matematyka towarzyszy nam przez całe życie. Wszędzie otaczają nas liczby.
Jolanta Drozdalska
Z wizytą w Teatrze Maska Rzeszów
W czwartek 14 listopada br. Przedszkolaki udały się w odwiedziny do Teatru Maska w Rzeszowie w ramach projektu TEATRALNE PRZEDSZKOLAKI - EDUKACJA TEATRALNA W PRZEDSZKOLU PUBLICZNYM W GOGOŁOWIE. Czas w autobusie upłynął bardzo szybko i już o 9.30 byliśmy na miejscu.
Najpierw cierpliwie oczekiwanie na kanapach w holu teatru, pozostawienie naszych kurtek w dużej szatni, lekkie co nieco dla brzuszka i wizyta w toalecie :) Później już przyszedł czas na naszą lekcję w teatrze.
Dzieci podzielone na dwie grupy wiekowe wzięły udział w dwóch równoległych zajęciach teatralnych:
1. Lekcja w Muzeum Lalek Teatralnych, czyli mali aktorzy w przenośnym kuferku. Zapoznanie ze zbiorami Muzeum Lalek Teatralnych Teatru Maska.
2. Spotkanie z konstruktorem lalek. Podczas zajęć uczestnicy mają okazję zobaczyć oryginalne projekty scenografii, kostiumów i lalek. Poznają różnorodne konstrukcje lalek teatralnych i sposoby wykonywania rekwizytów.
Było interesująco, czasami zaskakująco, a nieraz i zabawnie.
Po warsztatach wszyscy zajęli miejsca na widowni tuż przed samą sceną, telefony nauczycieli i opiekunów zostały wyciszone, kilka dzwonków teatralnych, zaciemniona sala i kurtyna w górę! Rozpoczął się spektakl pt. "Brzydkie Kaczątko", będący poetycką historią o tolerancji oraz akceptacji siebie i innych. Opowieść jest osadzona w plastycznym, pełnym ptasich piór świecie, otulonym muzyką inspirowaną odgłosami Natury i „Czterema porami roku" A. Vivaldiego.Świetna gra aktorska, rekwizyty, scenografia, efekty... Po prostu WOW!!! Niestety nie można było robić zdjęć, ale informacje o spektaklu i galeria zdjęć jest dostępna pod linkiem: Brzydkie Kaczątko.
Na koniec wycieczki udaliśmy się do sali zabaw KOLOROWY ŚWIAT, gdzie czekał na nas obiadek i mogliśmy dać upust naszej energii na różnorodnych ściankach, labiryntach, kącikach zainteresowań.
W dobrych nastrojach, choć nieco zmęczeni dotarliśmy do Gogołowa, gdzie czekali na nas stęsknieni rodzice.
FOTORELACJA WYCIECZKA Teatr Maska Rzeszów
Wyjazd współsfinansowany w ramach projektu TEATRalne Przedszkolaki - edukacja teatralna w Przedszkolu Publicznymw Gogołowie przez Stowarzyszenie GOGOŁÓW BEZ GRANIC w ramach programu KTO TY JESTEŚ?- POLAK MAŁY.
Wycieczka uczniów kl. IV-VIII do Warszawy
W dniu 8 listopada 2024 r. uczniowie klas IV-VIII naszej szkoły uczestniczyli w interesującej wycieczce do pięknej, jesiennej Warszawy. Wczesna pora i chłodek nie zniechęciły nas i wszyscy w komplecie stawili się na miejscu zbiórki, aby po kilku godzinach jazdy móc zobaczyć zabudowania naszej stolicy. Na miejscu okazało się, że w mieście rozpoczęto już przygotowywanie i rozwieszanie dekoracji świątecznych, które nawet niezapalone dodawały uroku ulicom.
Zwiedzanie rozpoczęliśmy od spaceru pod Zamek Królewski i Kolumnę Zygmunta III Wazy, następnie przeszliśmy przez Starówkę iBarbakanpod Pomnik Małego Powstańca Warszawy, gdzie zatrzymaliśmy się w chwili zadumy. Kolejnym punktem było przejście Krakowskim Przedmieściem na Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego i pod Grób Nieznanego Żołnierza, gdzie udało nam się być świadkami uroczystej zmiany warty. Po drodze mijaliśmy piękne zabytki i pomniki, m.in. Adama Mickiewicza, Marszałka Józefa Piłsudskiego czy Jana Kilińskiego, no i oczywiście Pałac Prezydencki, jednak spora część westchnień uczniów przeznaczona była dla niespotykanych u nas okazów techniki motoryzacyjnej, także tych zabytkowych 😉
Ponieważ przez okna autobusu kilkakrotnie migała nam charakterystyczna biało-czerwona bryła PGE Narodowego, a oczekiwanie rosło z każdą minutą, następnym punktem wycieczki musiała byćwizyta na tym stadionie. Uczniowie mogli zapoznać się od środka z jednym z najnowocześniejszych obiektów sportowych, podziwiali konstrukcję i wielkość tej budowli (gdzie np. jeden z telebimów wiszących pod dachem ma wymiary 6x9m!), zobaczyli z bliska murawę, szatnię i pomieszczenia dla polskiej reprezentacji w piłce nożnej oraz salę konferencyjną spotkań z dziennikarzami, a z punktu widokowego pod dachem mieli widok na cała płytę boiska i trybuny. Pani przewodnik opowiedziała nam też historię Stadionu Narodowego i zdradziła wiele ciekawostek na temat odbywających się tu wydarzeń sportowych, kulturalnych i gospodarczych.
Po obiedzie, na zaproszenie Pana Posła Krzysztofa Sobolewskiego, udaliśmy się do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, gdzie mieliśmy okazję obejrzeć makietę całego kompleksu zabudowań sejmowych, poznać ich historię, a także zwiedzić korytarze i sale sejmowe, a nawet przysłuchać się trwającym obradom.
Bardzo miłym akcentem było powitanie naszej grupy przez Panią Dorotę Niedzielę- Wicemarszałkinię Sejmu, która przewodniczyła jego posiedzeniu. Spotkaliśmy się również z Panem Posłem Sobolewskim, który nie tylko chętnie odpowiadał na pytania dotyczące pracy posłów i codziennego funkcjonowania obiektów sejmowych, ale także pytał o nasze wrażenia z pobytu, a nawet zdradził kilka ciekawostek związanych z jego ulubionymi piłkarzami i klubami sportowymi. Na zakończenie spotkania zaprosiliśmy Pana Posła do odwiedzenia naszej szkoły.
Spacerując po Warszawie uczestnicy tej niezwykłej wycieczki dotarli do Łazienek Królewskich, gdzie mimo wieczornej pory, mogli podziwiać pięknie oświetlony Pałac na Wyspie, Podchorążówkę (spod której w 1830 r. wyruszyli inicjatorzy Powstania Listopadowego pod dowództwem Piotra Wysockiego), Amfiteatr, słynny pomnik Fryderyka Szopena, gablotę z cadillakiem Marszałka Piłsudskiego z 1934 r., pomnik Marszałka i Belweder.
Późnym wieczorem, zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wyruszyliśmy w podróż powrotną do domu. Nowe doświadczenia, zdobyta wiedza i chwile wspólnie spędzonego czasu pozostaną na długo w pamięci wszystkich uczniów.
Nasza wycieczka nie odbyłaby się jednak bez pomocy Pana Pawła Ciszczonia – Dyrektora Biura Poselskiego Pana Posła Sobolewskiego, któremu serdecznie dziękujemy.
Katarzyna Srebrny, Przewodnicząca Rady Rodziców ZS Gogołów
Awans naszych uczniów SP Gogołów do Finału Wojewódzkiego Igrzysk w badmintonie
W dniach 5-6 listopada w hali sportowej w Zespole Szkół w Gogołowie odbyły się półfinały wojewódzkie Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolonej
IDZ
1 miejsce
Milena Madziar, Zuzanna Biłas, Nadia Bryda
1 miejsce
Karol Wiśniowski, Jakub Plaziak, Gabriel Marcinek
IMSZ
3 miejsce
Maja Jedziniak, Aleksandra Krawczyk, Patrycja Machowska
1 miejsce
Wiktor Machowski, Ignacy Wiśniowski, Michał Orzechowski
Wszystkie nasze 4 drużyny będą reprezentować naszą szkołę i gminę Frysztak w Finałach Wojewódzkich, które już niebawem odbędą się w naszej szkole
Nasi uczniowie będą walczyć o awans do Mistrzostw Polski Szkół
Trzymamy kciuki
Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji zawodów
Wójtowi gminy Frysztak p. Janowi Ziarnikowi,
Dyrektorowi Zespołu Szkół w Gogołowie p. Tomaszowi Laskowskiemu, Koordynatorowi z ramienia PWSZS p. Leszkowi Jędrysikowi,
Pani Zofii Biłas prezesowi klubu MKS Skarbek Gogołów, nauczycielom i pracownikom ZS Gogołów oraz rodzicom.
2
Raduje się serce!
Z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole odbył się apel, na którym uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły wspólnie śpiewali piosenki patriotyczne przy akompaniamencie pana Janusza Strzępka.
Spotkanie miało charakter kameralny, a zaangażowanie uczestników było ogromne i godne pochwały. Aula Zespołu Szkół rozbrzmiewała dziś radosnym śpiewem w hołdzie wszystkim, którzy poświęcili swoje życie za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny Polski.
Monika Giera
Dzień Postaci z Bajek - konkurs i teatrzyk
- 5 listopada jest dniem szczególnym - obchodzimy wtedy Dzień Postaci z Bajek.
W ramach projektu szczególnie uhonorowaliśmy ten dzień:
1. odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom i uczestnikom konkursu plastycznego BAJKOWY ŚWIAT TEATRU
2. dzieci uczestniczyły w interaktywnym spektaklu DWIE DOROTKI Studia Krak-Art
3. przedszkolaki przebrały się w ulubione stroje bajkowe.
Monday, Monday... ;)
Nowy tydzień rozpoczęliśmy bajkowo, bowiem uczniowie - ze względu na jutrzejsze zawody sportowe - już dziś świętowali #DzieńPostacizBajek. Było kolorowo, radośnie, a nawet i sentymentalnie wśród Smerfów, Sąsiadów, czarodziejów, elfów, księżniczek, super bohaterów, wiewiórek, wilków...🧚🧚♂️. Dwie klasy: III i VII, których wszyscy uczniowie wzięli udział w zabawie, otrzymało bony na pizzę. Wydarzenie organizował Samorząd Uczniowski.
Jutro, 5 listopada 2024 r. przedszkolaki wcielą się w przeróżnych bajkowych bohaterów. Czy z łatwością zdołamy odgadnąć z jakiej bajki pochodzą..? Zobaczymy, zobaczymy...
Młode Głowy - otwarcie o zdrowiu psychicznym
Archiwum Aktualności