Aktualności

    • UWAGA! Zmiana adresu poczty email na szkola@spgogolow.edu.pl

        • Warsztaty biblioteczne - poznajemy postać Dagfrid, córkę Wikinga
          • Warsztaty biblioteczne - poznajemy postać Dagfrid, córkę Wikinga

          • 29 maja 2026 r. gościliśmy panią Agnieszkę Szerląg z Gminnej Biblioteki Publicznej we Frysztaku, która w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom przybliżyła nam postać Dagfrid, córki Wikinga. Postać rezolutnej, pomysłowej i zabawnej dziewczynki na długo pozostanie w pamięci uczniów klas I-III, zwłaszcza że dopełnieniem zajęć były własnoręcznie wykonane wikingowe hełmy z rogami i warkoczami.

            Uczniowie ze skupieniem słuchali opowieści, z zaciekawieniem oglądali piękne, powiększone ilustracje z książki wyeksponowane na sztalugach, dzielnie pracowali przy hełmach, a na koniec z zaciekawieniem przeglądnęli zawartość tajemniczej walizki, która - jak się okazało- wypełniona była barwnymi, mniejszymi i większymi książkami.

            Serdecznie dziękujemy za spotkanie! Z pewnością filia Gminnej Biblioteki w Gogołowie zyska nowych czytelników.
             

            Monika Machowska

            FOTORELACJA

        • Projekt Canva na cały rok szkolny zakończony
          • Projekt Canva na cały rok szkolny zakończony

          • Koniec roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim kończą się poszczególne działania projektowe. 
            Uczniowie, uczęszczający na Szkolne News Feed, sukcesywnie wykonywali poszczególne zadania, jedne bardziej proste, drugie bardziej skomplikowane, które gromadziliśmy na WAKALET, a relacje z poszczególnych działań w naszej szkolnej ZAKŁADCE
            Ostatnie zadanie polegało na stworzeniu STRONY INTERNETOWEJ dotyczącej naszych działań projektowych - będzie to trwała pamiątka wtajemniczania się w program Canva.

            Dziękuję wszystkim uczestnikom zajęć za zaangażowanie, systematyczną i wytrwałą pracę projektową. 

            Monika Machowska

        • Święto Matki 2026 w szkole
          • Święto Matki 2026 w szkole

          • Dzień 26 maja – Święto Matki – to jedno z najpiękniejszych,a z pewnością, najbardziej osobistych świąt w roku.

            „Jest jedna miłość, która nie liczy na wzajemność, nie szczędzi ofiar,
            płacze a przebacza, odepchnięta wraca– to miłość macierzyńska.”

               Dnia 25 maja 2026 roku odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki, na którą cała nasza społeczność szkolna zaprosiła najbliższe i najważniejsze osoby - swoje mamy. Zebranych na tej uroczystości powitał dyrektor szkoły, pan Tomasz Laskowski. Uczniowie działający w kole artystycznym pod kierunkiem p. Lucyny Cyrulik przygotowali okolicznościową część artystyczną. Humorystyczne scenki z życia rodziny, wzruszające wiersze, piosenki i koncert na pianinie przypomniały wszystkim o tym ważnym dniu, o roli Matki w życiu każdego z nas. Była to wspaniała okazja, by wręczyć przybyłym mamom kwiaty, ugościć słodkościami, a wszystkim dzieciom przypomnieć o ich powinnościach wobec mam po powrocie do domu, czy następnego dnia.  Pan dyrektor  złożył zebranym serdeczne życzenia z okazji ich święta, a odśpiewane chóralnie 100 lat możliwe, że dotarło nawet do mam nieobecnych na spotkaniu.

                Uczniowie włożyli w przygotowanie uroczystości dużo wysiłku, pracy i serca, ale było warto, by zobaczyć uśmiechnięte i wzruszone twarze gości, ale też pewność, że nikt z kolegów i koleżanek, tych młodszych jak i starszych nie zapomni o tym ważnym dniu. Myślimy, że uroczystość na długo zapadnie w pamięci zarówno dzieci, jak i mam, gdyż była pełna radości, ciepła, szczerości i wzruszeń.

                Życzymy naszym drogim mamom dużo szczęścia, zdrowia oraz zadowolenia ze swych pociech.

            Lucyna Cyrulik

            FOTORELACJA

        • Gminny Konkurs Plastyczno-Techniczny Zabawka matematyczna rozstrzygnięty!
          • Gminny Konkurs Plastyczno-Techniczny Zabawka matematyczna rozstrzygnięty!

          • W minionym miesiącu miał miejsce Gminny Konkurs Plastyczno-Techniczny „Zabawka matematyczna”, w którym wzięli udział przedszkolaki z naszego przedszkola oraz z przedszkoli we Frysztaku, Lubli, Cieszyny i Glinika Górnego.

            Wpłynęło 33. prace konkursowe – wszystkie bardzo pomysłowe i wspaniale wykonane.

            Komisja konkursowa, w składzie dyrektor ZS Gogołów, pan Tomasz Laskowski, pani Jolanta Drozdalska, pani Hanna Szuba i pan Artur Winiarski, miała bardzo trudny orzech do zgryzienia.

            Wyniki prezentują się następująco:

            Kategoria 3-4-latki:

            1.      Miejsce - Filip Sołtys, Przedszkole Publiczne w Gogołowie

            2.      Miejsce - Oliwier Sokołowski, Przedszkole Publiczne w Gogołowie

            3.      Miejsce - Julian Lęcznar, Przedzkole Publiczne w Lubli

            Wyróżnienie specjalne – Zuzanna Byś, Przedszkole Publiczne w Gogołowie

             

            Kategoria 5-6-latki:

            1.      Miejsce – Antonia Bykowska, Przedszkole Publiczne nr 1 we Frysztaku

            2.      Miejsce – Hanna Jedziniak, Przedszkole Publiczne w Gogołowie

            3.      Miejsce – Maksymilian Król, Przedszkole nr 2 Specjalne we Frysztaku

             

            Wyróżnienie specjalne – Aniela Boruta, Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Cieszynie

            Wyróżnienie specjalne – Adam Chmura, Przedszkole Publiczne w Gogołowie

            Wyróżnienie specjalne – Aleks Sokołowski, Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Gliniku Górnym

            Wyróżnienie specjalne – Luka Łopatkiewicz, Przedszkole Publiczne nr 1 we Frysztaku

             

            Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!

             

            Gminny Konkurs Plastyczno-Techniczny „Zabawka matematyczna” został zrealizowany w ramach projektu „Rosnę z matematyką” Fundacji MBanku.

            Joanna Sokołowska

            FOTORELACJA

             

        • Bardzo głodna gąsienica - spotkanie z panią bibliotekarką
          • Bardzo głodna gąsienica - spotkanie z panią bibliotekarką

          • O walorach książek i czytelnictwa dla rozwoju młodego człowieka możnaby wiele opowiadać, ale najważniejsze jest działanie. 

            15 maja 2026 r. nasze przedszkole odwiedziła p. Agnieszka Szerląg z Gminnej Biblioteki Publicznej we Frysztaku, która barwnie, rzeczowo i angażująco przeprowadziła zajęcia, mające na celu rozbudzenie ciekawości poznawczej i promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. 

            Dziękujemy serdecznie za spotkanie!

            Spotkanie z książką "Bardzo głodna gąsienica"

        • Rodzinny Turniej Tenisa Stołowego
          • Rodzinny Turniej Tenisa Stołowego

          • 15 maja 2026 r. w w naszej szkole odbył się Rodzinny Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Trenera oraz turniej par deblowych dla uczniów szkoły podstawowej organizowany w ramach obchodów 30-lecia MKS Skarbek

            Wydarzenie zgromadziło wiele rodzin, rozegrano wspaniałe mecze pełne radości i sportowych emocji. Szczególnie miło było gościć absolwentów szkoły, byłych prezesów klubu, zawodników oraz członków zarządu MKS Skarbek. 

            Przed południem nasi uczniowie również rozegrali świetne mecze i bawili się znakomicie.

            Frekwencja była bardzo dobra, co pokazuje, że takie inicjatywy są potrzebne i warto organizować wydarzenia, które promują aktywność fizyczną, zdrowy styl życia oraz rodzinne spędzanie czasu.

            Turniej był kolejnym wydarzeniem upamiętniającym powstanie Międzyszkolnego Klubu "Skarbek" Gogołów,  który nierozerwalnie jest związany z naszą szkołą. 

            Sport od zawsze łączy pokolenia i daje możliwość wspólnego spędzania czasu w radosnej atmosferze. Niech takich inicjatyw MKS Skarbek Gogołów będzie jak najwięcej! 
             

            FOTORELACJA

          • Świetny występ naszych uczniów w trójboju lekkoatletycznym

          • W dniu 14 maja 2026r. we Frysztaku odbyły się gminne zawody w trójboju lekkoatletycznym dla klas 4 i młodszych. Nasi uczniowie zaprezentowali się znakomicie. Dla wielu z nich był to pierwszy start w takich konkurencjach jak bieg na 60 m, skok w dal oraz rzut piłeczką palantową.

            Drużyna chłopców wywalczyła wysokie 2 miejsce drużynowo, a indywidualnie Wiktor Dziędzioł zdobył 3 miejsce. Drużyna dziewcząt zajęła bardzo dobre 4 miejsce.

            Był to bardzo udany występ naszych uczniów, którzy z dużym zaangażowaniem i sportową walecznością mierzyli swoje siły z rówieśnikami.

            Gratulujemy wszystkim zawodnikom i życzymy kolejnych sukcesów sportowych!

             Anna Wiśniowska

        • Spotkanie z podróżnikiem - MEKSYK
          • Spotkanie z podróżnikiem - MEKSYK

          • Ale Meksyk ... 14 maja br. z wizytą przybył podróżnik z grupy Trzask, który podzieli się wrażeniami z podróży po tym pięknym kraju Ameryki Środkowej, jak smakuje meksykańskie tacos, jaką muzykę grają mariachi, czy pieczone świerszcze i mrówki są smaczne, co pozostało po Aztekach, ile peso kosztuje posiłek, jak płacić ziarnami kakao czy ukłucie meksykańskim kaktusem jest niebezpieczne, dlaczego meksykańskie metro ma gumowe kola, jak szerokie rondo ma sombrero, jakie są zasady gry w pelote.

            Te i wiele innych ciekawostek mogli usłyszeć nasi uczniowie.

            FOTORELACJA

        • Zaelektryzowani - pokaz fizyczno-chemiczny
          • Zaelektryzowani - pokaz fizyczno-chemiczny

          • Zalelektryzowani - zawsze z pasją o zjawiskach przyrodniczych!

            5 maja  br. ciekawe i zaskakujące doświadczenia fizyczne i chemiczne z nutą humoru - po prostu SCIENCE SHOW (!!!) przedstawił nam pan Damian z Grupy Zaelektryzowani.

            Dziękujemy za wizytę i polecamy wszystkim szkołom taką formę nauki 👍👏🙌

            FOTORELACJA

          • SPOTKANIE  Z RODZICAMI

          •  

             

            Serdecznie zapraszam RODZICÓW  na spotkanie, które odbędzie się 7 maja 2026r. (czwartek) o godz. 16.00.

             

             Plan spotkania

             

            1. Zebranie ogólne:

             - informacje bieżące  dyrektora szkoły

            - egzamin ósmoklasisty –  małe kroki dziś to wielki sukces jutro (5 min)

            2. Spotkania z wychowawcami poszczególnych klas

            - informacja na temat zachowania i wyników w nauce  uczniów w  drugim półrocze roku szkolnego 2025/2026

             

            Zebranie ogólne odbędzie się w auli Zespołu Szkół  w Gogołowie.

            Spotkania z wychowawcami w klasopracowniach.

            Pozostali nauczyciele i dyrektor dostępni będą w pokoju nauczycielskim.

             

            Laskowski Tomasz

            dyrektor Zespołu Szkół w Gogołowie

        • Święto Narodowe 3 Maja 2026
          • Święto Narodowe 3 Maja 2026

          • 30 kwietnia 2026 uczciliśmy uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Pan Dyrektor przedstawił kontekst historyczny wydarzenia z 1791 r., a klasa II wraz z wychowawcą przedstawiła wzruszający program słowno-muzyczny. 
            Na koniec - korzystając z pięknej słonecznej pogody - zrobiliśmy wspólne zdjęcie pod muralem z naszym Patronem. 

            Fotorelacja

          • Kwietniowe zajęcia KOLOROWE KODOWANIE W PRZEDSZKOLU

          • W kwietniu przedszkolaki ćwiczyły ważne umiejętności za pomocą kolorowych kubeczków do kodowania. Kodowanie za pomocą kolorowych kubeczków to ogólnorozwojowa, angażująca zabawa rozwijająca orientację przestrzenną, logiczne myślenie i koordynację wzrokowo-ruchową. Dzieci uczyły się przez zabawę zasad programowania (tworzenie algorytmów) oraz podstaw matematyki, ćwicząc przy tym koncentrację. Zabawy z kubeczkami rozwijały cierpliwość, wytrwałość w dążeniu do celu, a także umiejętności współpracy w grupie i parach.

            Zajęcia prowadzone są w ramach projektu „Kolorowe kodowanie” realizowanym przy wsparciu Fundacji mBanku.

            Joanna Sokołowska

            FOTORELACJA

        • Kwiecień na świetlicy szkolnej
          • Kwiecień na świetlicy szkolnej

          • Kwiecień na świetlicy szkolnej przeminął nam bardzo szybko, każdy tydzień przynosił nowe wyzwania, pomysły i odkrycia.

            W ramach projektu Aktywna Świetlica obserwowaliśmy przyrodę i rozmawialiśmy o zjawiskach pogodowych. Wspólnie uczyliśmy się jak dbać o naszą planetę oraz przygotowywaliśmy się do zbliżających się świąt majowych.

            Podczas różnych zabaw dzieci ćwiczyły logiczne myślenie, rozwiązywały zagadki oraz brały udział w zabawach integracyjnych.

             wychowawca świetlicy Magdalena Syrek

            FOTORELACJA

        • Tworzymy filmik promujący szkołę - projekt Keys to life: SKILLS
          • Tworzymy filmik promujący szkołę - projekt Keys to life: SKILLS

          • W ramach projektu eTwinning Keys to life: SKILLS tworzyliśmy filmik promujący naszą szkołę. Wybraliśmy program Canva, w którym jesteśmy już bardzo dobrze zorientowani :)))

            Jak to miło jest zwiedzać szkołę, której się jest uczniem... tak, tak - zwiedzać, wyszukiwać ciekawe miejsca i je fotografować. Spojrzeć na własną szkołę nieco inaczej, tak jakby było się w niej gościem. 

            Efekty naszej pracy uwieczniliśmy na zdjęciach i krótkich filmikach, z których później tworzyliśmy wspólny filmik promujący naszą szkołę. Dodatkowa praca indywidualna  - dla chętnych również była.
            Tak oto powstały poniższe prace, które zostały zamieszczone na szkolnym kanale YouTube

      • Kontakty

        • Zespół Szkół w Gogołowie
        • (17) 2778 301
        • Gogołów 316
          38-131 Gogołów
          38-131 Gogołów
          Poland
        • Adres elektronicznej skrzynki podawczej  Zespołu Szkół w Gogołowie na platformie ePUAP:  /ZSGogolow/domyslna lub bezpośrednio:
          https://epuap.gov.pl/wps/myportal/strefa-klienta/katalog-spraw/profil-urzedu/ZSGogolow
        • adres e-doręczeń: AE:PL-33341-41224-IHVGE-25
      • Logowanie