Kochani Dziadkowie!
Żyjcie nam sto lat! Niech Wam dopisuje zdrowie,
byście zawsze świetnie się miewali,
zawsze bardzo nas kochali!
Wnuczki i Wnukowie
UWAGA! Zmiana adresu poczty email na szkola@spgogolow.edu.pl
Kochani Dziadkowie!
Żyjcie nam sto lat! Niech Wam dopisuje zdrowie,
byście zawsze świetnie się miewali,
zawsze bardzo nas kochali!
Wnuczki i Wnukowie
Serdecznie dziękuję OFIARODAWCOM oraz Wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję charytatywną PACZUSZKA DLA MALUSZKA Fundacji Małych Stópek prowadzoną w naszej szkole.
Złożone dary w postaci chemii kosmetycznej, pieluch jednorazowych, ubranek, pościeli i zabawek dla maluszków zostały przekazane w święto Objawienia Pańskiego siostrze Urszuli - dyrektor Domu Samotnej Matki w Rzeszowie. Warto wspierać tą placówkę, gdyż tutaj pomoc (dach nad głową, wyżywienie, wsparcie psychologiczne, terapeutyczne i in.) otrzymują kobiety w stanie błogosławionym oraz po urodzeniu dziecka, a także matki samotnie wychowujące dzieci lub kobiety będące ofiarami przemocy w rodzinie. Potrzeby są różnorodne i jest ich wiele, dlatego cieszy fakt, że również nasza społeczność szkolna mogła choć trochę pomóc.
"Kto dzieli się tym, co ma nigdy nie będzie biedny."
Monika Machowska
Jest taki czas, co łzy w śmiech zamienia.
Jest taka moc, co smutek w radość przemienia.
Jest taka siła, co spełnia marzenia....
To właśnie magia Świąt Bożego Narodzenia.
Gdy nadejdą Święta niech nadzieja i radość zastukają do Państwa drzwi,
niech magiczna moc wigilijnego wieczoru przyniesie spokój i wytchnienie,
a Nowy Rok obdaruje zdrowiem, pomyślnoślnością, szczęściem i uśmiechem każdego dnia.
Życzymy zadowolenia i satysfakcji z podejmowanych wyzwań.
Najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia!
Dyrektor, Nauczyciele,
Pracownicy oraz Uczniowie
Zespołu Szkół w Gogołowie
W naszej szkole zapanowała już świąteczna atmosfera. Zapach gałązek świerka, biały opłatek, dostojna choinka, prezenty, wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek, ciepłe, szczere życzenia...
W ostatni czwartek (16 grudnia) przed przejściem na naukę zdalną, odbyło się uroczyste spotkanie świąteczne. Chór szkolny wprowadził wszystkich w ten jakże magiczny, radosny, pełen miłości i nadziei okres świąt Bożego Narodzenia. Po wspólnej modlitwie rozdano poświęcone opłatki a w powietrzu unosił się zapach tradycyjnego barszczyku przygotowanego w szkolnej kuchni. Nie zabrakło również pierożków, na które wszystkie dzieci czekały z niecierpliwością.
Po wspólnym posiłku każda z klas zaprezentowała kolędę, pastorałkę lub zimową piosenkę.
FOTORELACJA: Wigilia 2021
Serdecznie DZIĘKUJĘ wszystkim Uczniom, którzy wsparli adwentową akcję CARITAS -Torby Miłosierdzia. W ciągu dwóch dni udało się zebrać sporo słodyczy i innych produktów spożywczych, które przez Parafialny Zespół Caritas zostaną przekazane najuboższym osobom z naszego terenu.
Jednocześnie zapraszam do udziału w akcji PACZUSZKA DLA MALUSZKA, która w naszej społeczności szkolnej zakończy się 4 stycznia 2022 r. Skrzynia "paczuszkowa" powoli, ale sytematycznie się wypełnia, mimo nauczania zdalnego, które nieco utrudniło prowadzenie Akcji. Dary można składać w w dniach 20-22 grudnia oraz 3-4 stycznia w godz. 7.00-13.00 w holu szkoły.
Zawsze warto zrobić COŚ DOBREGO dla drugiego człowieka... a moża to COŚ zrobić już dziś :)
Monika Machowska
Święta to okres wyjątkowy, to czas kiedy pokazujemy najbliższym ile dla nas znaczą, dzielimy się tym co mamy, a szczególnie dobrym słowem. Dlatego uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej kampanii społecznej “Idą święta, nie o SMS-ie, lecz o kartce pamiętaj".
Ideą kampanii jest wspólne kultywowanie jednej z najpiękniejszych tradycji – pisania kartek świątecznych w społeczeństwie, w którym tak ważną rolę odgrywają technologie informacyjno-komunikacyjne.
Organizatorem przedsięwzięcia jest FUNDACJA DBAM O MÓJ Z@SIĘG, która realizuje wiele projektów o charakterze edukacyjnym. To dzięki niej do szkoły trafiły kartki pocztowe wg projektu sławnej rysowniczki, Joanny Kurowskiej.
FOTORELACJA: PISZEMY POCZTÓWKI
Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z 13 grudnia 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiemprzeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dziennik Ustaw 2021 r. Poz. 2301) od dnia 20 grudnia 2021 r. do 9 stycznia 2022 r. zostają zawieszone zajęcia stacjonarne dla uczniów kl. I–VIII. Uczniowie tych klas przechodzą na tryb nauczania zdalnego.
Przedszkole pracuje bez zmian w trybie stacjonarnym.
Szczegółowe informacje na temat zasad prowadzenia nauczania na odległość w klasach I-VIII będą dostępne w dzienniku elekronicznym Librus.
Przypominam, że w naszej szkole 7 stycznia 2022 r.- piątek (po święcie Objawienia Pańskiego) jest dniem wolnym od zajęć edukacyjnych (nie będą prowadzone zajęcia w formie zdalnej) – Rozporządzenie MEN dnia 11.08.20217 r. o organizacji roku szkolnego, Dz. U. 2017. Poz. 1603 oraz Dz. U. 2019 Poz. 316 i 1093
Tomasz Laskowski
Dyrektor ZS w Gogołowie
W dniach 6-8 grudnia 2021r. szesnastu uczniów naszej szkoły uczestniczyło w wyjeździe edukacyjnym do Warszawy w ramach programu "Poznaj Polskę" MEiN. Przez trzy dni uczniowie zapoznali się nie tylko z zabytkami Warszawy, ale też wieloma innymi obiektami i miejscami, których nie sposób pominąć przebywając w tym mieście.
Mikołajki zaczęły się dla uczestników wyjazdu dość wcześnie - po 4.00 nad ranem wszyscy nieco zaspani, ale w pogodnych nastrojach wyruszyli na podbój Stolicy.
W poniedziałek(6.12.) pierwszym punktem programu było zwiedzanie z przewodnikiem Pałacu w Wilanowie - rezydencji letniej króla Sobieskiego. O 14.00 rozpoczęła się wizyta w ambasadzie Belgii: najpierw zwiedzanie Pałacu Mniszchów, następnie spotkanie ambasadorem. Pan Luc Jackobs przywitał wszystkich z właściwą sobie serdecznoscią i w takiej też atmosferze przebiegało całe spotkanie. Odbył się quiz wiedzy o Belgii, zapewniono poczestunek i obdarowano prezentami (pyszne, tradycyjne belgijskie słodkości). My również nie pozostaliśmy dłużni i wręczyliśmy P. Ambasadorowi pamiątkowy album zawierający wycinki historii naszej szkoły dotyczące nadania jej imienia gen. Ignacego Kruszewskiego i kultywowania pamięci o Patronie. Po zakwaterowaniu w hotelu i sowitej obiadokolacji wieczór zakończył się spacerem pod Stadion Narodowy.
Wtorek (7.12.) był dniem aktywnym - z dużą ilością spacerów :) Zaraz po śniadaniu - przemarsz pod autentyczny mur getta na ul. Chmielnej, po drodze zobaczyliśmy Pałac Kultury i Nauki oraz Grób Nieznanego Żolnierza. Od 11.00 zwiedzanie Zamku Królewskiego, później spacer Traktem Królewskim od Placu Zamkowego przez Stare Miasto po Barbakan. O 14.30 przejazd do Łazienek Królewskich, zwiedzanie Starej Pomarańczarni, Pałacu na Wodzie, pomnika Chopina oraz przejście pod budynek Sejmu. Po odpoczynku w hotelu i obiadokolacji - wieczorny spacer ul. Nowy Świat, Krakowskie Przedmiescie pod Pałac Prezydencki.
W ostatnim dniu pobytu (8.12.) odwiedziliśmy warszawskie Powązki i zwiedziliśmy z przewodnikiem Muzeum Polin. Po obiedzie pożegnaliśmy Stolicę i szczęśliwie dotarliśmy do Gogołowa na 21.00.
Grudniowa pogoda nas nie rozpieszczała, ale warto było zobaczyć tyle historycznych miejsc, ważnych obiektów oraz pooddychać warszawskim powietrzem i poczuć atmosferę tego miasta :)
FOTORELACJA: Poznaj Polskę_Warszawa_6-8_12_2021
Nasi uczniowie - wychowankowie świetlicy - przyłączyli się do przedświątecznego wyzwania rysunkowego #BandaKrasnali. Organizatorem zabawy była grupa #Belfry Bazgrolą.
Więcej informacji poniżej:
Zapraszamy do GALERII prac naszych ŚWIETLIKÓW: #BandaKrasnali
Zaproszenie pana Ambasadora Luca Jacobsa do Warszawy z września br. nie pozostało bez odzewu. Okazja do złożenia wizyty w ambasadzie Belgii nadarzyła się właśnie dziś, w "Mikołajki", gdy grupa 16 uczniów Naszej Szkoły w ramach programu MEiN "Poznaj Polskę" wyruszyła na podbój Stolicy :)
Krótka relacja wprost z ambasady tu: wizyta w Ambasadzie Belgii_6_12.2021
Fotorelacja: wizyta uczniów w Ambasadzie Belgii
3 grudnia 2021r. (piątek) 50 uczniów Naszej Szkoły miało szansę NAUKI poprzez eksperymentowanie, doświadczanie, obserwację. Wszystko dzięki projektowi "W drodze do Podkarpackiego Centrum Nauki" realizowanego przez Stowarzyszenie EKOSKOP z Rzeszowa, którego przedstawiciele przeprowadzili warsztaty przyrodnicze rozbudzające ciekawość i zachęcające do kreatywnego rozwiązywania sytuacji problemowych.
Było dźwięcznie, wystrzałowo i architektonicznie :) POLECAMY wszystkim taką formę zdobywania wiedzy o otaczającym nas świecie.
FOTORELACJA: warsztaty przyrodnicze 3.12.2021
Zachęcamy do śledzenia kanału MĄDRY DZIECIAK, gdzie można zapoznać się z ciekawami eksperymentami fizycznymi i chemicznymi p. Tomasza.
Projekt "W drodze do Podkarpackiego Centrum Nauki" finansowany jest ze środków Województwa Podkarpackiego, a realizowany w ramach zadania publicznego w dziedzinie nauki w 2021 r. pn. „Organizacja zadań popularyzujących naukę”.
Zapraszamy do włączenia się w kolejną edycję akcji "PACZUSZKA DLA MALUSZKA" Fundacji Małych Stópek.
Startujemy już dziś - 3 grudnia 2021, kończymy - 4 stycznia 2022. W tym roku dary przekażemy podopiecznym Domu Samotnej Matki w Rzeszowie.
Bombki na szkolnej choince pięknie wyglądają, a pod choinką - dużo miejsca na prezenty - podarunki dla maluszków w postaci pieluch jednorazowych, chusteczek nawilżonych, kosmetyków dla dzieci i niemowląt. Placówka przyjmie chętnie również pościel do łóżeczka dziecięcego oraz poduszkę i pościel w standardowym wymiarze (dla mamy).
WSZYSTKICH zapraszamy do udziału w tej akcji. Zanieśmy iskierkę radości i dobra, do tych którzy tak bardzo potrzebują pomocy...
Paczuszka dla Maluszka - Dobrze jest pomagać!
Patron roku to inicjatywa mająca na celu uhonorowanie i upamiętnienie osób, wydarzeń lub idei ważnych dla Polski i Polaków.
W bieżącym roku Sejm Rzeczpospolitej Polskiej wybrał kilka ważnych dla naszej historii postaci oraz jeden okres literacki jako ideę, która ukształtowała kolejne pokolenia Polaków.
Patronami roku 2022 zostali wybrani:
Maria Grzegorzewska, Maria Konopnicka, Ignacy Łukasiewicz, Józef Mackiewicz, Wanda Rutkiewicz, Józef Wybicki. Okres literacki, który będzimy wspominać w 2022 r. to Polski Romantyzm.
UZASADNIENIA
Maria Grzegorzewska
Była twórcą pedagogiki specjalnej i jako pierwsza zakładała tego typu szkoły. Podkreślała, że „nie ma kaleki – jest człowiek”. Prowadziła kursy dla nauczycieli mających uczyć w szkołach specjalnych. W roku 2022 przypada setna rocznica utworzenia Państwowego Instytutu Pedagogiki Specjalnej, którego Grzegorzewska została dyrektorem. „Maria Grzegorzewska podkreślała, że każdy ma punkt archimedesowy, dzięki któremu można odkryć moc w człowieku i ocalić pełnię jego człowieczeństwa. Wciąż aktualne jest jej przesłanie: Piękne słowa tylko szkodę przynoszą, jeśli nie są poparte czynem, choćby próbą działania. Ona sama była zwolenniczką idei łączenia teorii z praktyką, przenikania przeszłości w przyszłość. Jej dzieła stanowią inspirację dla kolejnych badaczy i twórców akademickiej pedagogiki specjalnej oraz praktyki edukacyjnej, terapeutycznej i rehabilitacyjnej” – zapisano w poselskim projekcie.
Maria Konopnicka
Uważana jest za jedną z najwybitniejszych pisarek w polskiej historii. W 2022 roku przypada 180. rocznica jej urodzin. Była autorką takich dzieł jak „Rota”, „Pan Balcer w Brazylii”, „Mendel Gdański”, „Nasza szkapa” czy powieści i wierszy dla dzieci, jak „O krasnoludkach i o sierotce Marysi” i „Na jagody”.„Za pomocą utworów protestowała przeciwko ustrojowi oraz niesprawiedliwości społecznej. Uczestniczyła w proteście przeciwko prześladowaniu dzieci polskich we Wrześni, akcji potępiającej represje władz pruskich. Walczyła o prawa kobiet, o pomoc dla więźniów politycznych i kryminalnych”. – czytamy w uzasadnieniu.
Ignacy Łukasiewicz
W 2022 roku przypada zarówno 200. rocznica urodzin Ignacego Łukasiewicza, jak i 140. rocznica jego śmierci. Posłowie w uzasadnieniu wyboru Łukasiewicza piszą o jego wielkich i niezwykłych zasługach dla przemysłu i gospodarki Polski oraz o jego „zaangażowaniu w walkę o niepodległość Ojczyzny” i „dbałości o pracowników”. „Należy on do zaszczytnego grona Polaków, których działalność odcisnęła wielki i pozytywny wpływ na rozwój naszej Ojczyzny, jak również całego świata” – czytamy w ustawie.Ignacy Łukasiewicz jest powszechnie znany jako wynalazca lampy naftowej i założyciel pierwszej na świecie kopalni ropy naftowej.
Józef Mackiewicz
W 2022 roku przypada 120. rocznica jego urodzin. W uzasadnieniu czytamy, że niezwykle ważna jest „wielkość jego dorobku wytrwale wspierającego ideę: niepodległości Polski, wolności i przyjaznego współistnienia narodów Europy Środkowo-Wschodniej i niezłomnego oporu przeciwko komunizmowi, oraz uniwersalne wartości jego prozy literackiej”. Józef Mackiewicz jest autorem bardzo dużej liczby prac. Są to m.in.: „Optymizm nie zastąpi nam Polski”, „Zbrodnia katyńska w świetle dokumentów”, „The Katyn Wood Murders” (wydana w Londynie).
Wanda Rutkiewicz
Rok 2022 to 30. rocznica śmierci wybitnej himalaistki. Była trzecią kobietą na świecie i pierwszym Polakiem w ogóle, który zdobył szczyt Mount Everest. Jako pierwsza kobieta w historii zdobyła szczyt K2. „Na upamiętnienie zasługuje też działalność Wandy Rutkiewicz w opozycji demokratycznej. W latach 80. była członkinią zakładowego koła „Solidarności” w Instytucie Maszyn Matematycznych. Niektóre źródła podają, że była pomysłodawczynią założenia tej komórki związku. Od najmłodszych lat trenowała różne dyscypliny sportu, by ostatecznie związać się z górami – najpierw jako taterniczka, potem alpinistka, a wreszcie – himalaistka. Była orędowniczką kobiecego himalaizmu, wspierała kobiece ekspedycje i sama brała w nich udział” - podkreślono w uzasadnieniu.
Józef Wybicki
W roku 2022 przypada kilka rocznic związanych z Wybickim: 275. rocznica urodzin, 225. rocznica napisania słów „Pieśni Legionów Polskich we Włoszech”, 200. rocznica śmierci oraz 95. rocznica ustanowienia pieśni „Jeszcze Polska nie zginęła” hymnem narodowym. Józef Wybicki to jeden z najważniejszych działaczy politycznych polskiego Oświecenia.
Polski Romantyzm
Wybór okresu literackiego, jakim jest romantyzm wiąże się z 200. rocznicą opublikowania w Wilnie dzieła „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. Tomik ten uważa się za początek polskiego romantyzmu. „To romantyzm przyniósł genialne dokonania w literaturze Adama Mickiewicza i Juliusza Słowackiego, w muzyce Fryderyka Chopina i Stanisława Moniuszki, w malarstwie Piotra Michałowskiego i Jana Matejki. Byli artystami polskimi, a jednocześnie światowymi ukazującymi wartości polskie w ich uniwersalnym kontekście” – czytamy w uzasadnieniu uchwały.
Źródło: DoRzeczy.pl
W dniu 25 listopada br. odbyła się w naszej szkole żywa lekcja historii prowadzona przez Grupę Artystyczną REKONSTRUKTO, która przedstawiła pokaz historyczny pn. "Życie i kultura w średniowieczu."
Uczniowie mieli okazję obejrzeć między innymi pojedynek, zakuwanie w dyby oraz pasowanie na rycerza. Każdy z uczestników mógł wziąć udział w próbie szermierki.
Prowadzący zaprezentowali uczniom różne rodzaje broni jakich używano w średniowieczu. Uczniowie mieli okazje wziąć miecz czy buzdygan do ręki i przekonać się jakiej siły wymagało posługiwanie się nim.
Po pokazie uczestnicy mogli przyjrzeć się z bliska wszystkim wykorzystywanym rekwizytom.
Ta żywa lekcja historii wzbudziła duże zainteresowanie wśród uczniów i na pewno zostanie długo w pamięci. Takie lekcje stanowią dowód, iż historia wcale nie musi być nudna, a ciekawa i pasjonująca.
Informuję, że w dniach 26 i 29 listopada 2021 r. zostają zawieszone zajecia dla wychowanków Przedszkola Publicznego w Gogołowie objetych kwarantanną z uwagi na aktualną sytuację epidemiologiczną i zagrożenie zdrowia uczniów.
Przedszkole będzie prowadziło zajęcia opiekuńcze w wyżej wymienionych dniach dla dzieci nieobjętych kwarantanną.
Zarzadzenie.pdf
Z poważaniem
Tomasz Laskowski
Dyrektor Zespołu Szkół w Gogołowie
W dniach 6-8 grudnia planowany jest wyjazd do Warszawy 16 uczniów z kl. V-VIII wyłonionych w ramach różnych konkursów/aktywności szkolnych.
Harmonogram wycieczki zakłada zwiedzanie m.in. Pałacu w Wilanowie, Zamku Królewskiego, Muzeum POLIN, Starego Miasta, Łazienek Królewskich oraz wizytę w ambasadzie Belgii. Uczestnicy mają zapewnione posiłki. Planowana dopłata do wyjazdu to 160,00 zł od uczestnika.
Proponowane formy aktywności szkolnych:
Każdy uczeń klas V-VIII może wziąć udział we wszystkich pięciu formach rywalizacji o miejsce wyjazdowe.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!!!
Listopadowe sukcesy sportowe Uczniów Naszej Szkoły-zawodników i zawodniczek MKS "Skarbek" Gogołów:
22-23 listopada br. uczniowie naszej szkoły brali udział w Półfinale Wojewódzkich Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Badmintonie. W Igrzyskach Dzieci (kl. 6 i młodsi) drużyny chłopców i dziewcząt stanęły na podium zajmując 1. miejsce. W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej (kl. 7-8) drużyna dziewcząt zajęła 1. miejsce, a drużyna chłopców 3. miejsce. Wszyscy nasi zawodnicy awansowali do Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się w grudniu w Straszęcinie.
W dniu 21.11.2021 r. w Przeworsku odbył się finał Turnieju Badmintona Shuttle Time. Wzięło w nim udział 17. uczniów naszej szkoły. Zawodnicy świetnie się spisali zajmując wysokie miejsca na podium i zdobywając w sumie 8 medali.
Klasy 1-2 P
3. miejsce - Weronika Stasiowska
Klasy 1-4
2. miejsce - Amelia Wilisowska
3. miejsce - Zuzanna Biłas
Klasy 6-8
1. miejsce - Zuzanna Madziar
2. miejsce - Emilia Machowska
3. miejsce - Antonina Płaziak
4. miejsce - Magdalena Majewska
Klasy 1-5
2. miejsce - Ignacy Wiśniowski
3. miejsce - Wiktor Machowski
4. miejsce - Jakub Płaziak
FOTORELACJA:Turniej Badminton 21.11.2021
20.11.2021 r. odbył się Otwarty XXI Turnieju z okazji Dnia Niepodległości w Niepołomicach, gdzie swój talent sportowy w badmintonie zaprezentowała Zuzanna Biłas, która zdobyła srebrny medal w kategorii U11 Zuzia, Niepołomnice 20.11.2021r.
12 zawodników i zawodniczek reprezentowało klub MKS "Skarbek" Gogołów na Turnieju Krajowym Podkarpacki CUP w Szczucinie 13.11.2021 r. (sobota).
6 razy nasi zawodnicy i zawodniczki stawali na podium, zdobywając srebrne i brązowe medale.
Kategoria Młodzik:
2. miejsce - Julia Oszajca/Szymon Kazimir (SSKS Badminton Przemyśl) - gra mieszana
3. miejsce - Julia Oszajca - gra pojedyncza
Kategoria Młodzik Młodszy:
2. miejsce - Przemysław Drzyzga/Jan Wilczek - gra podwójna
3. miejsce - Przemysław Drzyzga - gra pojedyncza
Kategoria Żak Młodszy - gry pojedyncze
2. miejsce - Karol Wiśniowski
2. miejsce - Milena Madziar
4. miejsce - Zuzanna Wilczek
MKS "Skarbek" Gogołów klasyfikuje się na 6. miejscu, na 34 kluby z Polski w klasyfikacji klubowej, przed ostatnim czwartym turniejem w Szczucinie.
Również wysokie miejsca (ścisła czołówka) w klasyfikacji indywidualnej.
FOTORELACJA: Turniej 13.11.2021 r. Szczucin
Jakże cieszą takie sukcesy :)
W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną i obowiązującymi obostrzeniami, spotkanie dla Rodziców nie będzie miało części ogólnej, a formę dyżurów wychowawców w klasach od godz. 16.00 do godz. 18.00.
Dyrektor i pozostali nauczyciele będą dostępni w pokoju nauczycielskim.
Dla osób obawiających się swoje bezpieczeństwo możliwy jest również kontakt telefoniczny z wychowawcami w podanych godzinach.
Tomasz Laskowski
Dyrektor ZS GOGOŁÓW
Zapraszamy wszystkich uczniów do włączenia się w Akcję "Duma i Szacunek". Prace plastyczne można składać w sekretariacie szkoły lub przesłać jako zdjęcie bezpośrednio na adres: dumaiszacunek@gmail.com
Więcej o Akcji #dumaiszacunek tu: #dumaiszacunek
W środę 17 listopada 2021r. uczniowie pierwszego etapu edukacyjnego uczestniczyli w wyjeździe ekukacyjnym dofinansowanym w ramach programu MEIN "Poznaj Polskę".
Pierwszą atrakcją, jaką mieli okazję zwiedzić, była jedna z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce, słynąca ze znakomitych wnętrz mieszkalnych oraz bogatej kolekcji pojazdów konnych - Zamek w Łańcucie. Mglista pogoda przeszkodziła jednak w podziwianiu malowniczego parku utrzymanego w stylu angielskim otaczającego Zespół Pałacowy, ale mamy nadzieję, że będzie to przyczynkiem, by wrócić tam w bardziej sprzyjających warunkach przyrody :)
Kolejnym punktem wycieczki było Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej. Skansen prezentuje wsie z przełomu XIX i XX wieku oraz przybliża kulturę Lasowiaków i Rzeszowiaków, zamieszkujących niegdyś teren północnej części obecnego województwa podkarpackiego. Otwarta przestrzeń i ciekawe opowieści przewodników sprzyjały zwiedzaniu, które mogłoby potrwać nawet do zmierzchu... ale w brzuchach już trochę burczało, więc zwięczeniem naszej wyprawy śladami historii był pyszny obiad w pobliskiej restauracji.
Pełni dobrych humorów, choć nieco zmęczeni, wróciliśmy szczęśliwie do domów.
FOTORELACJA: Poznaj Polskę XI 2021, kl. I-III
Powered by aSc EduPage