• UWAGA! Zmiana adresu poczty email na szkola@spgogolow.edu.pl

        • Dzień Europy & Dzień eTwinning 2024
          • Dzień Europy & Dzień eTwinning 2024

          • 9 maja świętowaliśmy w szkole Dzień Europy i Dzień eTwinning. 

            Najpierw odbyła się prezentacja krajów europejskich wybranych przez poszczególne klasy i oddziały przedszkolne - jakże było barwnie i radośnie!

            Później przeprowadzono quiz europejski, a na koniec przypomniano o założeniach programu eTwinning i realizowanych w szkole międzynarodowych projektach eTwinning.

          • Rozstrzygnięcie Gminnego konkursu matematyczno-plastycznego „Kolorowy kalendarz” dla przedszkolaków

          • 9 maja 2024 nastąpiło rozstrzygnięcie Gminnego konkursu matematyczno-plastycznego „Kolorowy kalendarz” dla przedszkolaków.

            Do konkursu zgłosiło się 46. dzieci z 5. przedszkoli z naszej gminy. Wybór był bardzo trudny, a komisja konkursowa miała nie lada zadanie, aby wyłonić zwycięzców.

            Oto wyniki:

            Kategoria 3-4-latki

            1. miejsce - Łucja Ciszewska, Przedszkole Publiczne w Lubli

            2.miejsce - Emilia Kania, Przedszkole Publiczne w Gogołowie

            3. miejsce - Aniela Boruta, oddział przedszkolny przy ZS w Cieszynie

            Wyróżnienia: Alicja Motyka, Przedszkole Publiczne w Lubli oraz Antoni Jedziniak, Przedszkole Publiczne w Gogołowie

            Kategoria 5-7-latki:

            1. miejsce - Dagmara Chmura, Przedszkole Publiczne nr 1 we Frysztaku

            2. miejsce - Anita Furtek, Przedszkole Publiczne w Stępinie

            3. miejsce - Maja Czernicka, Przedszkole Publiczne w Lubli

            Wyróżnienia: Lena Mikuszewska, Przedszkole Publiczne nr 1 we Frysztaku oraz Wiktor Ząbkowicz, Przedszkole Publiczne w Gogołowie

            Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i ich opiekunom.

            Zapraszamy wszystkich uczestników na wernisaż prac 13 maja w poniedziałek.

          • ETwinning Day 2024 projekt Everywhere with our values

          • 9 maja to święto programu eTwinning. W ramach projektu Everywhere with our values z okazji Dnia ETWINNING tworzyliśmy wspólną prezentację, która miała odpowiedzieć na pytanie: "Czym dla Ciebie jest eTwinning?". Uczestnicy projektu zostali podzieleni na gurpy, według kraju pochodzenia. W naszym polskim team'ie było cztery szkoły. Poniżej efekt pracy polskiego zespołu :)
            Prezentacje wszystkich grup z poszczególnych krajów zostały zebrane w całość, którą  można zobaczyć TU.

        • Święto Konstytucji 3-go Maja
          • Święto Konstytucji 3-go Maja

          • Dnia 6 maja 2024 rokuw Szkole Podstawowej w Gogołowie odbył się uroczysty apel z okazji 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt z historii Polski uczniowie z koła artystycznego przygotowali montaż słowno-muzyczny o patriotycznej wymowie. Apel rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru oraz odśpiewaniem hymnu państwowego.

            Podczas uroczystości przypomniano definicję ustawy zasadniczej oraz przybliżono okoliczności ustanowienia konstytucji z 1791 roku. Podkreślono, że był to drugi tego typu dokument na świecie i pierwszy w Europie. Zaprezentowano również sylwetki osób, które brały udział w pracach nad tworzeniem konstytucji i przyczyniły się do jej uchwalenia. Ważną częścią apelu był  występ przedszkolaków i mini koncert w wykonaniu ucznia klasy V-Mateusza. Nie zabrakło także odświętnych strojów i wyeksponowania symboli narodowych.

            Na część drugą tej ważnej uroczystości złożyły się: wspólne śpiewanie piosenek patriotycznych, rywalizacja uczniów klas starszych w quizie historycznym zatytułowanym "Czasy stanisławowskie" i…puszczanie latawców w barwach biało-czerwonych.

            Obchody Święta Konstytucji zapewne na długo pozostaną w pamięci wychowanków, gdyż każdy uczeń w jakiś sposób włączył się w upamiętnienie tego wydarzenia, a przyjęta forma to zdecydowanie żywa lekcja historii.

                                           Lucyna Cyrulik


            FOTORELACJA 

          • Tuż przed Majówką :)

          • "W Polsce MAJ od początku w biel i czerwień się stroi, w barwach narodowych dumnie piąty w roku stoi, hojnie święta różne celebruje, radość i szczęście ludziom zwiastuje."

            Szkoła już gotowa na Majowe Obchody - przystorojona należycie :)

            FOTORELACJA


            Wszystkim życzymy udanej Majówki!!!

          • O zaburzeniach odżywiania - spotkanie profilaktyczne

          • 30 kwietnia br. uczniowie klas 6-8 uczestniczyli w prelekcji na temat zaburzeń odżywiania, kórą przeprowadziła p. Elżbieta Pięta- założycielka i Prezes Fundacji Drzewo Życia wraz z podopieczną Fundacji - p. Wiktorią. Spotkanie zorganizował p. Wojciech Wiejowski - psycholog szkolny.

            Anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie, bigoreksja to najważniejsze zaburzenia odżywiania, najczęściej pojawiające się w wieku dojrzewania, które prowadzą do wyniszczenia dorastającego człowieka.  
            Pani Elżbieta przedstawiając poszczególne zaburzenia, zwróciła szczególną uwagę na pierwsze niepokojące sygnały oraz prosiła o uważność, niebagatelizowanie problemów zauważonych u siebie, czy rówieśników, ale jak najwcześniejsze szukanie wsparcia i pomocy, bowiem leczenie zaburzeń odżywiania to przede wszystkim "leczenie duszy", a więc jest to proces żmudny i złożony.

            Na koniec wystąpiła p. Wiktoria, która opowiadając swoją historię wieloletniego zmagania się z anoreksją, przestrzegała przed pułapką, w jaką wpędziła ją ta choroba. 

            FOTORELACJA
             

          • Przedszkolaki na zakupach

          • 23 kwietnia, w ramach projektu „Matematyk jest the best”, przedszkolaki wzięły udział w wycieczce edukacyjnej do Frysztaka.

            Pierwszym przystankiem była Gminna Biblioteka Publiczna, gdzie obydwie grupy wzięły udział w lekcji bibliotecznej nt. pór roku. Zajęcia poprowadziła bibliotekarka inż. Martyna Zbyrowska-Kustroń, która przeczytała nam książeczkę „Maurycy i Mika podróżują przez pory roku i kontynenty” Olgi Dąbrowskiej oraz oprowadziła po bibliotece.

            Kolejnym etapem naszej wycieczki była gra terenowa „Gdzie kupię…?”. Obie grupy dostały listę zakupów i musiały kupić określone produkty m.in. nasiona, zabawkę dla kota, ołówek i gumkę do mazania, kwiatek, cukierki. Przedszkolaki były bardzo przejęte tym zadaniem i z zapałem szukały sklepów z potrzebnymi artykułami. Najbardziej podobało im się w kwiaciarni oraz w sklepie zoologicznym.

            Wycieczka została zrealizowana w ramach projektu „Rosnę z matematyką” Fundacji MBanku.

        • Kwiecień - miesiącem Ziemi
          • Kwiecień - miesiącem Ziemi

          • 1. Rabatka przyszkolna.

            W drugim tygodniu kwietnia pogoda sprzyjała wszelkim pracom rolniczym.

            Uczniowie klasy I zamienili się w ogrodników. Zagospodarowali rabatkę, która znajduje się na terenie szkoły. Ochoczo zabrali się do pracy, przygotowując wyznaczone miejsce. Spulchnili ziemię, aby wysiać nasionka kwiatów. Przygotowali też wizytówki z nazwami kwiatów. 

            Mamy nadzieję, że zagospodarowana rabatka zaowocuje w piękne kwiaty. Nie mogło zabraknąć podziwiania żywych kwiatów, które cieszą oko w naszych ogródkach i nie tylko.

            Szkolny ogród to wspaniałe miejsce nie tylko do nauki, ale także do radości z obcowania z naturą! 

            2. Spacery pośród wiosennej aury.

            Gdy przyroda budzi się do życia, z łatwością możemy zauważyć piękno natury, a to z kolei pozwala na refleksję nad ochroną naturalnego dziedzictwa, zwłaszcza tego, które mamy w najbliższej okolicy. Pogoda sprzyjała, więc przedszkolaki i uczniowie młodszych klas z radością korzystali z możliwości pobytu na świeżym powietrzu i doświadczania pozytywnego wpływu natury na nasze samopoczucie.

            3. Udział w projecie eTwinning "Hello Spring" - uczniowie rozpoczęli projekt tworząc wspólne wiosenne drzewo. Kolejne aktywności przyrodnicze jeszcze przed nimi. Będziemy o nich na bieżąco informować.

            4. Obchody Dnia Ziemi

            22 kwietnia to dzień, w którym na całym świecie zwraca się uwagę na konieczność dbania o naturalne środowisko poprzez różne działania ekologiczne, jak np. sprzątanie okolicy, sadzenie drzew, zbiórki surowców wtórnych, oraz edukowanie w zakresie ochrony naszej Planety.   

            Nasza społeczność włączyła się w dwie zbiórki charytatywne: pieniężną "Posadź roślinkę razem z dziećmi z Ugandy" oraz rzeczową - zbiórkę używanej odzieży na rzecz wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Wychowankowie przedszkola oraz uczniowie kl. I-III uczestniczyli w lekcjach tematycznych utrwalając i poszerzając swoją wiedzę o działaniach mających chronić naszą Planetę. Przed nami jeszcze sprzątanie najbliższej okolicy, które ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe, zostało przeniesione na  ostatnie dni kwietnia. 

            FOTORELACJA z działań                        

          • Kącik matematyczny przedszkolaków

          • W naszym przedszkolu realizowany jest projekt matematyczny „Matematyka jest the best”. Zajęcia z edukacji matematycznej prowadzone są w ramach realizacji treści podstawy programowej wychowania przedszkolnego, w czasie zajęć organizowanych z całą grupą i w czasie zajęć dowolnych.

        • Konkurs Piosenki Obcojęzycznej 2024
          • Konkurs Piosenki Obcojęzycznej 2024

          • 16 kwietnia 2024 nasi uczniowie w składzie Aleksandra Krawczyk, Karol Syrek, Amelia Studniarz, Nadia Bryda i Maja Kuc wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej w  Brzostku organizowanym przez https://www.zsbrzostek.pl.

            W kategorii przeznaczonej dla szkół podstawowych rywalizowało ponad 35 osób ( soliści i zespoły).

            Emocje były do samego końca. Nie zajęliśmy wprawdzie miejsca na podium ale zyskaliśmy bezcenne doświadczenie i dobrze bawiliśmy się słuchając różnych wykonawców. Mieliśmy okazję posłuchać  piosenek  nie tylko w języku angielskim ale również niemieckim i francuskim.

            Dziękujemy za zaproszenie. Nie poddajemy się. Mamy nadzieję, że uda się nam za rok stanąć na podium.

             FOTORELACJA

                                                                                              Ewa Pepera

        • Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej
          • Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

          • "Płonie niebo nad Katyniem, W ludzkim oku skrzy się łza, bo zgładzonym świat jest winien całą prawdę, którą zna..." /M.Pohorecka/

            Zbrodnia Katyńska, której dokonało NKWD przed 84 laty na inteligencji polskiej nie może pójść w zapomnienie. Prawda o tych okrutnych wydarzeniach musi być przekazywana i utrwalana w świadomości kolejnych pokoleń Polaków, wychowanków naszej szkoły, zwłaszcza że z Gogołowa pochodzili dwaj Katyńczycy: major Jan Madziara i kapitan Szymon Sztorch. Cześć ich pamięci!

            FOTORELACJA

          • Rośliny dla Dzieci z Ugandy - zbiórka charytatywna

          • Serdecznie zapraszamy do udziału w zbiórce charytatywnej na rzecz dzieci z Ugandy będących pod opieką Ernest Cares Foundation.

             Tym razem chcemy wesprzeć ich w zakupie sadzonek kukurydzy, kapusty, cebuli, grochu i bakłażana. W Ugandzie również rozpoczął się sezon prac polowych, Fundacja wydzierżawiła kawałek pola, gdzie planuje posadzić warzywa, które zabezpieczą w znacznej części ich potrzeby żywieniowe.

            Cegiełki z roślinkami w cenie 2-5 zł do nabycia w sklepiku szkolnym oraz bezpośrednio u członków Szkolnego Koła Caritas ZS Gogołów.

          • Matematyka jest the best! - zajęcia w marcu

          • W marcu przedszkolaki zdobywały nowe wiadomości i umiejętności oraz utrwalały już te poznane wcześniej.

            Grupa Maluszków ćwiczyła rytmy o różnym stopniu trudności i na różne sposoby – karta pracy z balonikami, wiosenne i wielkanocne rytmy. Przedszkolaki bardzo sprawnie radziły się z zadaniami, a układanie rytmów idzie im coraz lepiej.

            Starszaki z kolei ćwiczyły rozpoznawanie banknotów i monet. Uczyły się również o oszczędzaniu, w czym pomagała im Świnka Skarbonka. Na koniec utrwalali zdobytą wiedzę i przeliczali pieniądze na kartach pracy.

            Zajęcia organizowane w ramach projektu "Matematyka jest the best" Fundacji MBank.

                                    Joanna Sokołowska

            FOTORELACJA

          • Wkrótce ważny wybór- rekrutacja do szkół średnich w roku 2024/25.

          • Rekrutacja do szkół średnich na rok szkolny 2024/2025 rusza 13 maja. Uczniowie ósmych klas na złożenie podania o przyjęcie do szkoły średniej będą mieli czas do 14 czerwca. Jak i kiedy złożyć wniosek o przyjęcie do szkoły średniej? Kiedy dostarczyć dokumenty i zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty czy świadectwo ukończenia szkoły podstawowej? O wszystkich tych sprawach uczniowie mogą się dowiedzieć odwiedzając szkoły ponadpodstawowe podczas tak zwanych Dni Otwartych.Dnia otwarte szkół ponadpodstawowych, to możliwość zapoznania się z oferta kształcenia danej placówki, możliwość obejrzenia szkoły, poznania szczegółowego profilu jej działalności.

            Temu celowi służyły wyjazdy uczniów klasy VIII na Targi Szkół, które odbywały się 13 marca w Szkole Podstawowej nr 1 we Frysztaku. W dniu 26 marca młodzież uczestniczyła w Dniach Otwartych Zespołu Szkół Technicznych w Strzyżowie, a wcześniej poznali miejsce odbywania praktyk i uczenia się zawodu, czyli Centrum Kształcenia Zawodowego w Dobrzechowie, w ostatni wtorek, czyli 9 kwietna ósmoklasiści zaznajamiali się z ofertą zaprezentowaną przez Zespół Szkół Budowlanych i Zespół Szkół Technicznych (Chemik) w Jaśle.

            Przed nami jeszcze kilka propozycji, ale wyboru musi dokonać uczeń, co nie jest rzeczą łatwą ani prostą. Mam jednak nadzieję, że bliższe poznanie szkół średnich, a temu służą zapewne nasze „wędrówki”, pomoże w podjęciu ostatecznej decyzji.

                                               Lucyna Cyrulik, wychowawca kl. VIII

            FOTORELACJA

          • Z wizytą w Gminnej Bibliotece Publicznej w Gogołowie

          • 10 kwietnia 2024 r. uczniowie klas 2 i 3 odwiedzili dziś Gminną Bibliotekę Publiczną w Gogołowie. Mnogość zbiorów i ich różnorodność zrobiła na nich wrażenie. Uczniowie zobaczyli najstarsze książki oraz księgę najgrubszą (ponad 2000 stron) i książkę w największym formacie. Zapoznali się z nowościami wydawniczymi i pomyszkowali nieco w zbiorach bibliotecznych. Posłuchali w skupieniu książki Iwony Pietrzak- Płachty, pt. "Wypożyczalnia skrzydeł" oraz wzięli udział w angażujących zajęciach.
            Serdecznie dziękujemy p. Magdalenie Syrek za zaproszenie i ciepłe, gościnne przyjęcie w bibliotece. Do zobaczenia niebawem!

            FOTORELACJA

    • Kontakty

      • Zespół Szkół w Gogołowie
      • (17) 2778 301
      • Gogołów 316 38-131 Gogołów 38-131 Gogołów Poland
      • Adres elektronicznej skrzynki podawczej  Zespołu Szkół w Gogołowie na platformie ePUAP:  /ZSGogolow/domyslna lub bezpośrednio: https://epuap.gov.pl/wps/myportal/strefa-klienta/katalog-spraw/profil-urzedu/ZSGogolow
    • Logowanie