UWAGA! Zmiana adresu poczty email na szkola@spgogolow.edu.pl
Czy reklama mówi prawdę?
- Kolejne zajęcia w ramach projektu MALI EKONOMIŚCI. PO CO WYMYŚLONO PIENIĄDZE? już za nami. Tym razem pod lupę wzięliśmy REKLAMĘ. Temat zajęć koncentrował się woków pytania: Czy reklama mówi prawdę?
Pierwsze zajęcia w ramach projektu MATEMATYKA JEST THE BEST!
- W ostatnim tygodniu lutego br. rozpoczęliśmy realizację projektu matematycznego „Matematyka jest the best”.
Chocolate, chocolate
29 lutego br. uczniowie klasy siódmej wzięli udział w zajęciach, których tematem przewodnim była... czekolada 🍫. Czekoladowy zapach przywitał nas już w progu Pijalni Czekolady M. Pelczar Chocolatier w Korczynie.
Śmiało rzec można, że uczniowie naszej szkoły poznali historię czekolady od korzenia, aż po tabliczkę. Ponadto na własne oczy można było zobaczyć, jak wygląda proces tworzenia czekoladek, pralinek i innych łakoci sporządzanych przez cukierników w fabryce. To miejsce jest prawdziwym rajem dla smakoszy czekolady białej, mlecznej i gorzkiej.
Aneta Pająk, Monika Giera
Jak działa nasz mózg w świecie nowych technologii?
- Zapraszamy do zapoznania się z serią krótkich filmówi podkastów, których tematem przewodnim jest działanie naszego mózgu w świecie nowych technologii.
Prelegenci to fachowcy - każdy w swojej dziedzinie.
Essa #wGdyni - YouTube
Serdecznie polecamy!
Szkolne REKOLEKCJE
W ostatni dzień lutego oraz pierwszy dzień marca 2024 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w rekolekcjach wielkopostnych. Ksiądz Ryszard Winiarski przybliżył znaczenie przypowieści o bogaczu i Łazarzu oraz przypomniał z jakich etapów składa się nasze życie posługując się wymownymi obrazami znajdującymi się na dawnych frankach szwajcarskich. Odważni uczniowie, którzy opisywali obrazy zamieszczone na banknotach, otrzymali autorską książkę księdza rekolekcjonisty pt. "Samotność rybaka". Nasz gość zachęcił uczniów do doceniania tego, co posiadamy, do wdzięczności za to, w jakich warunkach żyjemy. Polecił do oglądnięcia film dokumentalny dostępny na YT pod tytułem: "Ciemna strona białego złota" pokazujący życie dzieci w wieku 7-14 lat w krajach zachodniej Afryki.
W drugi dzień rekolekcji ks. Ryszard zwrócił uwagę na wartość słuchania w życiu każdego człowieka. "Mamy dwoje uszu i jedne usta, a to nie jest przypadkowe". Przytoczona przypowieść o siewcy doskonale pokazała różne sposoby przyjmowania przez ludzi Słowa kierowanego przez Boga. Ilu z nas słucha naprawdę? Ilu z nas jest żyzną ziemią, która wyda owoce z ziarna sianego przez Boga nieustannie?
Dodatkowo ksiądz rekolekcjonista przypomniał uczniom historię proroka Samuela i jego postawę wobec Słowa Bożego. Na koniec zwrócił uwagę na słowa Arystotelesa skierowane do Aleksandra Macedońskiego, który przeciął węzeł gordyjski ponieważ brakło mu wytrwałości w rozplątywniu: "Aleksander panuje nad Azją, ale nie nad sobą".
Serdecznie dziękujemy księdzu Ryszardowi za wspólną modlitwę, rozważanie Słowa Bożego i wzbudzanie w nas refleksji nad naszym życiem i postępowaniem.
Bezpieczeństwo w Internecie - DBI 2024
O bezpieczeństwie w Internecie nigdy za wiele. Warto pamiętać o podstawowych zasadach i ciągle przypominać je naszym uczniom. Dobrą ku temu okazją jest ochodzenie Dnia Bezpiecznego Internetu DBI, ale nie tylko jako jednego dnia, ale całego cyklu działań w tym zakresie. Już kolejny rok włączamy się w tą międzynarodową akcję organizując różne aktywności dla uczniów.
W tym roku, tuż po feriach, nie tylko przeprowadziliśmy lekcje dotyczące bezpieczeństwa w sieci, ale uczniowie poznali również grę INTERLANDIA, kodowali napis dotyczący DBI, wzięli udział w lekcji online prowadzonej przez fachowców z NASK (Mój (nie)widzialny cyfrowy ślad).
Promujemy również tak wśród uczniów, jak i rodziców, materiały udostępniane w ramach realizowanego w szkole programu Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo.
Dla rodziców zostało również zorganizowane szkolenie pn. "Zagrożenia płynące z Internetu, uzależnienie od smartfona, gier komputerowych – jak pomóc dziecku".
Świat cyfrowy otacza nas zewsząd dlatego warto wiedzieć zarówno to, co nam dobrego daje, jak i mądrze mierzyć się z zagrożeniami z nim związanymi.
Archiwum Aktualności