"Więcej niż sport " VIII Integracyjna Olimpiada Sportowa w Przemyślu z udziałem uczniów naszej szkoły to zdecydowanie coś więcej niż sport.
Udział wzięli przedstawiciele naszej szkoły w składzie: Oliwia Bryda, Nikola Czech, Kamila Giera, Magdalena Giera, Emilia Miras, Magdalena Ogrodnik, Karolina Zapał oraz Przemysław Drzyzga, Wiktor Machowski, Mateusz Molczk, Patryk Palar, Nikodem Stasiowski, Jan Wilczek, Ignacy Wisniowski.
Celem wydarzenia było:
- Niwelowanie barier w kontaktach pomiędzy uczniami szkół specjalnych i szkół powszechnych
- Aktywizacja uczniów, budowanie wzajemnych relacji i tolerancji.
- Wzbogacanie osobowości, budowanie poczucia własnej wartości osób uczestniczących w zawodach.
W Olimpiadzie rywalizowało się w parach mieszanych każdy naszych uczniów losowo miał przydzielone ucznia z Ośrodka Specjalnego.
Konkurencję w których brali udział to: kręgle, badminton, tenis stołowy, bieg wahadłowy, Rower stacjonarny oraz wioślarz.
2 miejsce wraz ze swoim partnerem zdobył Przemysław Drzyzga.
Dziękujemy uczniom za świetne zaangażowanie się w wydarzenie.
Mateusz Dyka
