O tym, że trzeba i warto czytać wiemy wszyscy, ale co zrobić aby ‘’zarazić” się czytaniem? Możemy teraz korzystać z nowinek elektronicznych jak ebooki czy czytniki książek, ale z pewnością nic nie zastąpi kontaktu z jej papierową wersją. Kiedy się zdecydujemy, na którąś z nich możemy potrzymać ją w ręce, obejrzeć jej okładki, usłyszeć odgłos przewracanych kartek. Jeżeli nie wiemy na jaką książkę się zdecydować, albo już wiemy co chcemy i lubimy czytać warto odwiedzać biblioteki.
W takim celu 20 maja 2022r. klasa III naszej szkoły odwiedziła miejscową Bibliotekę Publiczną w Gogołowie. Dla niektórych był to pierwszy pobyt w tym miejscu. Prowadząca bibliotekę p. Madzia przygotowała dla dzieci wiele zagadek, konkursów, rekwizytów, wprowadzających dzieci w baśniowy świat książek. Dzieci miały również możliwość zapoznania się z propozycjami książkowymi, które można wypożyczyć i przeczytać. Niektórzy już chcieli wypożyczyć sobie wybrane egzemplarze, ale do założenia karty czytelnika wymagana jest wizyta z rodzicem.
Zachęcamy do częstych wizyt w bibliotekach.
Wych. R. Tybur
FOTORELACJA: Wizyta w Publicznej Bibliotece
INFO w mediach: W Bibliotece w Gogołowie