11 listopada co roku obchodzimy w Polsce Narodowe Święto Niepodległości na pamiątkę odzyskania wolności w 1918 roku. Odbudowa polskiej państwowości po ponad 120 latach niewoli była procesem długoletnim i skomplikowanym. Data 11 listopada ma charakter symboliczny, ponieważ stanowiła pewnien przełom – podpisano rozejm oficjalnie kończący I wojnę światową, a do Warszawy powrócił Józef Piłsudski. Za sprawą tych wydarzeń wizja odzyskania niepodległości stała się realna, a wśród Polaków odżyła nadzieja i zapanowała radość.
Z okazji tego patriotycznego święta życzę wszystkim, by byli dumni z Polski i z siebie nawzajem jako Polaków. Uczcijmy 11 listopada radośnie, uczesnicząc w lokalnych ochodach tego święta, śpiewając pieśni patriotyczne, czy wywieszając flagę.
Zawsze miejmy Polskę w swoich sercach i dbajmy o naszą Ojczyznę najlepiej jak potrafimy.
Tomasz Laskowski
Dyrektor Zespołu Szkół w Gogołowie