Aktualności

    • UWAGA! Zmiana adresu poczty email na szkola@spgogolow.edu.pl

        • "Jesienna depresja" - bądźmy uważni na nasze nastolatki
          • "Jesienna depresja" - bądźmy uważni na nasze nastolatki

          • Stany depresjyjne, obniżenie nastroju, trudności z odżywianiem, samookaleczenia, myśli samobójcze... to tylko niektóre poważne problemy zdrowia psychicznego, z którymi mierzy się dzisiejsza młodzież. 
            Wszyscy jesteśmy zobowiązani do reagowania na wszelkie niepokojące symptomy wysyłane przez dziecko, ucznia, kolegę/koleżankę. Nie bójmy się - nasze zainteresowanie może zapobiec ogromnemu nieszczęściu, wielkiej stracie.

            Nie zawsze wiemy co i jak zrobić, żeby nie zaszkodzić. Z pierwszym wsparciem mogą przyjść wychowawcy, specjaliści szkolni oraz specjalne instytucje, które bezpłatnie udzialają konsultacji.
            Szczególnie polecamy Fundację ŻYCIE WARTE JEST ROZMOWY, gdzie w "Strefie Pomocy" można odnaleźć konkretne wskazówki jak postępować w kryzysie samobójczym. Treści podzielone są ze względu na osobę, która tej pomocy potrzebuje, m.in. gdy sam potrzebuję pomocy, gdy chcę komuś pomóc, gdy moje dziecko jest w kryzysie

            Warto rówież posłuchać rad, wskazówek dostępnych na YOUTUBE, wśród których polecamy serię MŁODE GŁOWY - dla rodziców i opiekunów

            W szkole wsparciem służą specjaliści: psycholog, pedagog szkolny i pedagog specjalny. Działa również anonimowa Skrzynka Zaufania pod adresem e-mail: pedagog.zaufaj@gmail.com

            Informacje dotyczące pomocy psychologiczno-pedagogicznej realizowanej w naszej szkole dostępne są w dedykowanej zakładce na szkolnej stronie internetowej.  

            Wspierajmy się wzajemnie. Dobro dziecka jest wyznacznikiem naszych działań. 

             

            Pedagog szkolny, Pedagog specjalny, Psycholog szkolny

        • Razem w klasie – o zasadach, które mają znaczenie
          • Razem w klasie – o zasadach, które mają znaczenie

          • 12 listopada br uczniowie klas I-III w ramach Kampanii Dzieciństwo bez przemocy wzięli udział w lekcji online pod nazwą "Razem w klasie – o zasadach, które mają znaczenie." 

            Jako że każda klasa to mała drużyna – żeby dobrze się w niej czuć, potrzebne są wspólne zasady. Podczas lekcji online dzieci przypomniały sobie czym są bezpieczne relacje i dlaczego słowa „stop” i „nie” mogą być ważne i odważne. Poszukały również odpowiedzi na pytania: jak tworzyć zasady, które pomagają wszystkim, i czy mówienie o problemach zawsze oznacza „donoszenie”. 

            Dobre relacje to fundament, na którym opiera się prawidłowe funkcjonowanie każdej społeczności, tak lokalnej, szkolnej czy klasowej. Temat ten jest zawsze warty "odświeżania" i przywoływania na nowo.

        • Narodowe Święto Niepodległości 2025
          • Narodowe Święto Niepodległości 2025

          • W tym roku cały tydzień 3-7 listopada zawierał mnóstwo działań, mających na celu uczczenie odzyskania niepodległości przez Polskę. 
            Lekcje poświęcone historycznym faktom, plastyczne aktywności, akcja "Warte Zapamiętania", uroczysta akademia a na koniec wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego w ramach "Szkoły do hymnu." 
            Wejście główne szkoły zdobią dwie tablice, które powstały aby upamiętnić ważne dla naszej społeczności osoby: mjr dr Jana Madziarę i Jana Harnka.

            Polska jest matką szczególną. Niełatwe są jej dzieje, zwłaszcza na przestrzeni ostatnich stuleci. Jest matką, która wiele przecierpiała i wciąż na nowo cierpi. Dlatego też ma prawo do miłości szczególnej.

                                                                    /Jan Paweł II/

            FOTORELACJA

        • Koncert zespołu ZBRUCZ Z TARNOPOLA
          • Koncert zespołu ZBRUCZ Z TARNOPOLA

          • 7 listopada br. gościliśmy w naszej szkole Zespół ZBRUCZ z Tarnopola.

            Ukraińskie tradycyjne tańce i pieśni przeplatały się z polskimi oraz z innych krajów. Cel koncertu był charytatywny - pomoc dzieciom, których rodzice są lub zginęli na wojnie. W imieniu Zespołu Zbrucz dziękujemy za wsparcie.

            FOTORELACJA

        • DZIEŃ ZDROWEGO ODŻYWIANIA - 7 XI 2025
          • DZIEŃ ZDROWEGO ODŻYWIANIA - 7 XI 2025

          • Smacznie, zdrowo, kolorowo! Tak było w naszej szkole w piękny, słoneczny listopadowy piątek!

            Uczniowie spisali się na medal, przygotowując w zespołach klasowych pyszne i zdrowe kanapki, przekąski, koktajle, soki... Organizacja takich "smacznych" dni jest najlepszym sposobem utrwalania zasad i znaczenia zdrowego odżywiania dla rozwoju młodego człowieka.

            Kilka FAKTÓW:

            Prawidłowe żywienie i aktywność fizyczna dzieci i młodzieży

            Zdrowe odżywianie ma kluczowe znaczenie dla rozwoju, samopoczucia i odporności organizmu. W młodym wieku kształtują się nawyki, które wpływają na zdrowie w dorosłym życiu. Równie ważna jest codzienna aktywność fizyczna, wspierająca rozwój, kondycję i koncentrację.

            Piramida Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej Dzieci i Młodzieży (opracowana przez Instytut Żywności i Żywienia, 2016) przedstawia zasady prawidłowego żywienia w prosty, graficzny sposób – im wyżej w piramidzie, tym rzadziej należy spożywać dane produkty. Jest skierowana do dzieci i młodzieży w wieku 4–18 lat oraz ich opiekunów i nauczycieli.

            Najważniejsze zasady zdrowego żywienia:

            1. Jedz regularnie – 5 posiłków co 3–4 godziny; szczególnie ważne jest pożywne śniadanie.

            2. Warzywa i owoce – jedz codziennie, najlepiej surowe i w różnych kolorach (więcej warzyw niż owoców).

            3. Produkty zbożowe pełnoziarniste – wybieraj pieczywo razowe, grube kasze, brązowy ryż i płatki owsiane.

            4. Mleko i jego przetwory – pij 3–4 szklanki dziennie lub zastąp jogurtem, kefirem, serem.

            5. Ryby, jaja, rośliny strączkowe – jedz ryby 2 razy w tygodniu, wybieraj chude mięso i unikaj przetworzonego.

            6. Tłuszcze roślinne zamiast zwierzęcych – używaj oleju rzepakowego lub oliwy z oliwek, ogranicz smażenie.

            7. Unikaj cukru i słodyczy – zastępuj je owocami, orzechami, nasionami.

            8. Ogranicz sól i fast foody – używaj ziół zamiast soli, unikaj słonych przekąsek.

            9. Pij wodę – co najmniej 5–6 szklanek dziennie; unikaj słodzonych napojów.

            10. Ruszaj się codziennie – minimum 60 minut aktywności fizycznej każdego dnia.

            FOTORELACJA

        • Reaguję, Zatrzymuję – lekcja o przeciwdziałaniu przemocy
          • Reaguję, Zatrzymuję – lekcja o przeciwdziałaniu przemocy

          • W dniu 5 listopada uczniowie klasy VI wzięli udział w niezwykle wartościowej lekcji online zorganizowanej przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę, poświęconej tematowi „Jak reagować na przemoc? –Rozpoznaj, zareaguj, zatrzymaj”. Podczas zajęć uczniowie poznali różne formy przemocy, zarówno fizycznej, jak i psychicznej, a także sposoby reagowania w sytuacjach, gdy ktoś doświadcza krzywdy.

            Dzieci z zaangażowaniem uczestniczyły w dyskusji, chętnie udzielały odpowiedzi na pytania prowadzących i dzieliły się swoimi spostrzeżeniami. Dowiedziały się, jak ważne jest mówienie o przemocy i gdzie można szukać pomocy.

            Lekcja była nie tylko źródłem wiedzy, ale również okazją do refleksji nad empatią, odwagą i wzajemnym wsparciem. Uczniowie zrozumieli, że każdy ma prawo do bezpieczeństwa i szacunku, a reagowanie na przemoc to pierwszy krok, by ją zatrzymać.

            Spotkanie było niezwykle pouczające i skłoniło uczniów do głębszego zastanowienia się nad znaczeniem reagowania na krzywdę drugiego człowieka.

            Tego typu inicjatywy pomagają młodym ludziom budować postawy odpowiedzialności, empatii i odwagi cywilnej. Dzięki udziałowi w lekcji uczniowie klasy VI zyskali nie tylko wiedzę, ale również świadomość, że każdy z nas może realnie wpłynąć na zatrzymanie przemocy.

             

            Jolanta Drozdalska

          • Planetobus - mobilne planetarium z Centrum Nauki Kopernik

          • Niebo listopadowe z pięknym księżycem i mnóstwem gwiazd. Ale ile tych gwiazd tak naprawdę jest? Ile z nich jesteśmy w stanie wypatrzeć "gołym okiem"?

            Rzeczowe odpowiedzi na te i wiele innych pytań dotyczących kosmosu uzyskaliśmy dziś, 5 listopada br.,  podczas pokazu mobilnego planetarium z Centrum Nauki Kopernik w Zespole Szkół w Lubli.

            Serdecznie dziękujemy za zaproszenie!

            A sam pokaz POLECAMY każdemu, kto chce odkrywać kosmiczne przestworza, kto uwielbia oglądać niebo pełne gwiazd, kto chętnie poznaje i poszerza swoją wiedzę dotyczącą konstelacji, Układu Słonecznego oraz innych obiektów astronomicznych.

            Mobilne planetarium to duży namiot, mieszczący 30 osób. Na jego kopule o średnicy 6 metrów uczniowie oglądają pokazy astronomiczne, prowadzone na żywo przez edukatorów z Centrum Nauki Kopernik. Mogą się także dowiedzieć, jak samodzielnie obserwować niebo bez specjalistycznego sprzętu. 

            Polecamy poniższy poradnik, który świetnie usystematyzuje i poszerzy wiedzę na temat kosmosu.

            _poradnik_naukowca_planetobus_.pdf

        • Kolejny awans naszych uczniów
          • Kolejny awans naszych uczniów

          • Kolejny awans naszych uczniów do Finału Wojewódzkiego Igrzysk Młodzieży Szkolnej w badmintonie!

            5 listopada 2025 r. w Zespole Szkół w Gogołowie odbył się Półfinał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w badmintonie.

            Tym razem nasi uczniowie z klas VII–VIII walczyli o podium i awans do finału – i mamy to!

            Zarówno drużyna dziewcząt, jak i chłopców zajęła 1. miejsce zapewniając sobie udział w finale wojewódzkim.

            kład drużyn:

            Dziewczęta: Zuzanna Biłas, Nadia Bryda, Maja Kuc

            Chłopcy: Oliwier Marcinek, Adam Czech, Mikołaj Baciak

            Gratulujemy wspaniałego sukcesu i trzymamy kciuki za naszych reprezentantów Szkoły Podstawowej w Gogołowie w finale wojewódzkim, gdzie będą walczyć o awans do Ogólnopolskich Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolonej !!!!!

            Anna Wiśniowska

          • MIKOŁAJKOWA AKCJA KRWIODAWSTWA

          • Zapraszamy na MIKOŁAJKOWĄ AKCJĘ KRWIODAWSTWA

            14 grudnia - w Zespole Szkół w Gogołowie

            Organizatorzy: Strażacki Klub HDK w Gogołowie, Ale fajne Animacje,Zespół Szkół w Gogołowie

          • Awans naszych uczniów do Finału Wojewódzkiego Igrzysk Dzieci w badmintonie

          • W dniu 4 listopada 2025r. w Zespole Szkół w Gogołowie odbyły się półfinały wojewódzkie w badmintonie.

            Zarówno drużyna dziewcząt, jak i drużyna chłopców spisały się znakomicie, zdobywając I miejsce i tym samym awansując do finału wojewódzkiego!

            Reprezentacja dziewcząt:

            Milena Madziar

            Zuzanna Wilczek

            Weronika Stasiowska

            Reprezentacja chłopców:

            Karol Wiśniowski

            Gabriel Marcinek

            Jakub Plaziak

            Gratulujemy wspaniałego wyniku i życzymy powodzenia w finale wojewódzkim!

            Anna Wiśniowska

            FOTORELACJA

          • Koncert Zespołu Ludowego ZBRUCZ z Tarnopola

          • Zachęcamy do udziału w koncercie charytatywnym  Zespołu Ludowego ZBRUCZ z Ukrainy.

            Symboliczne 5 zł od uczestnika koncertu przeznaczone jest na pomoc dla dzieci, których rodzice są na wojnie. 

            W programie:– światowe przeboje– utwory instrumentalne znanych kompozytorów– współczesne pieśni polskie i ukraińskie– barwne tańce narodów świata.

            Koncert odbędzie się 7 listopada 2025 (piątek), od godz. 12.00. 

            Zapraszamy! 

        • PAŹDZIERNIK 2025
          • PAŹDZIERNIK 2025

          • Październik w świetlicy szkolnej upłynął dzieciom na zabawie, poznawaniu jesiennej pory roku oraz licznych pracach plastycznych i technicznych.
          • Wręczenie nagród Wójta Gminy Frysztak

          • 31 października nasi uczniowie: Zuzanna Biłas, Milena Madziar, Nadia Bryda i Karol Wiśniowski zostali uhonorowani stypendium w ramach „Gminnego programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży szkolnej z terenu Gminy Frysztak” za szczególne osiągnięcia sportowe.

            Przypomnijmy najważniejsze sukcesy sportowe naszych uczniów w roku szkolnym 2024/2025:

            Zuzanna Biłas – zawodniczka Kadry Narodowej, złota medalistka Indywidualnych Mistrzostw Polski w grze podwójnej oraz zdobywczyni wysokiego 5 miejsca w grze pojedynczej Młodzików Młodszych.

            Milena Madziar i Karol Wiśniowski – 5 miejsce w grze mieszanej na Indywidualnych Mistrzostwach Polski Młodzików Młodszych.

            Drużyna dziewcząt w składzie: Zuzanna Biłas, Milena Madziar i Nadia Bryda – złote medalistki Igrzysk Dzieci na szczeblu wojewódzkim oraz srebrne medalistki Ogólnopolskich Igrzysk Dzieci.

            Serdecznie dziękujemy Panu Wójtowi Gminy Frysztak za wyróżnienie naszych uczniów, za docenienie ich ciężkiej pracy oraz motywowanie do dalszego rozwoju i podejmowania sportowych wyzwań.

          • 1_2 Listopada 2025

          • Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny, to czas zadumy, refleksji i przemyśleń o przemijającym życiu, historii, którą warto utrwalić dla potomnych. Jako społeczność szkolna szczególnie wspominamy w te dni naszego Patrona - gen. Ignacego Kruszewskiego. Również lokalni bohaterowie i działacze: mjr dr Jan Madziara, kpt. Szymon Storch, kpt. Aleksander Wawryka i Jan Harnek trwale zapisują się w naszej pamięci. Dla nich zapalamy symboliczny znicz i składamy kwiaty.

            "Non omnis moriar"

    • Kontakty

      • Zespół Szkół w Gogołowie
      • (17) 2778 301
      • Gogołów 316
        38-131 Gogołów
        38-131 Gogołów
        Poland
      • Adres elektronicznej skrzynki podawczej  Zespołu Szkół w Gogołowie na platformie ePUAP:  /ZSGogolow/domyslna lub bezpośrednio:
        https://epuap.gov.pl/wps/myportal/strefa-klienta/katalog-spraw/profil-urzedu/ZSGogolow
      • adres e-doręczeń: AE:PL-33341-41224-IHVGE-25
    • Logowanie