Aktualności
UWAGA! Zmiana adresu poczty email na szkola@spgogolow.edu.pl
Bal Karnawałowy - ZAPRASZAMY!
Sprzęt komputerowy dla szkoły - Krajowy Plan Odbudowy
Gmina Frysztak podpisała umowę z Ministrem Cyfryzacji, reprezentowanym przez Naukową i Akademicką Sień Komputerową – Państwowy Instytut Badawczy (NASK PIB) na nieodpłatne przekazanie sprzętu dla szkół podstawowych w ramach inwestycji „Wdrażanie inwestycji C2.1.2 Wyrównywanie poziomu wyposażenia szkół w przenośne urządzenia multimedialne – inwestycje związane ze spełnieniem minimalnych standardów sprzętowych, wskaźnik C15G Nowe komputery przenośne (laptopy, laptopy przeglądarkowe i tablety) do dyspozycji uczniów”.
Celem projektu jest podnoszenie kompetencji cyfrowych, wyrównywanie szans edukacyjnych oraz zapewnienie równego dostępu do nowoczesnych technologii dla uczniów.
Sprzęt przekazany Szkole Podstawowej w Gogołowie w ramach realizacji wskaźnika C15G:
• Laptopy: 9 szt.
• Laptopy przeglądarkowe: 3 szt.
• Tablety: 5 szt.
Kwota ogólna dofinansowania dla Polski z UE: 1 410 000 000,00 PLN

Tworzymy filmik promujący szkołę - projekt Keys to life: SKILLS
W ramach projektu eTwinning Keys to life: SKILLS tworzyliśmy filmik promujący naszą szkołę. Wybraliśmy program Canva, w którym jesteśmy już bardzo dobrze zorientowani :)))
Jak to miło jest zwiedzać szkołę, której się jest uczniem... tak, tak - zwiedzać, wyszukiwać ciekawe miejsca i je fotografować. Spojrzeć na własną szkołę nieco inaczej, tak jakby było się w niej gościem.
Efekty naszej pracy uwieczniliśmy na zdjęciach i krótkich filmikach, z których później tworzyliśmy wspólny filmik promujący naszą szkołę. Dodatkowa praca indywidualna - dla chętnych również była.
Tak oto powstały poniższe prace, które zostały zamieszczone na szkolnym kanale YouTube
Wyjazd integracyjny klasy IV
W dniu 20.01.2026 r. uczniowie klasy IV udali się do Krosna, aby wspólnie spędzić czas i dobrze się bawić. Wyjazd był doskonałą okazją do integracji oraz budowania relacji koleżeńskich.
Pierwszym punktem wycieczki było kino, gdzie uczniowie obejrzeli film „Psoty”. Seans wzruszył wielu widzów i poruszył serca dzieci. Film skłonił do refleksji i z pewnością przekazał wartościowe lekcje, które mogą okazać się pomocne w przyszłym życiu.
Następnie uczniowie udali się na lodowisko. Ku miłemu zaskoczeniu wszyscy poradzili sobie doskonale — jazda na łyżwach sprawiła wiele radości, a uśmiechy nie znikały z twarzy, mimo kilku upadków.
Zadowoleni i pełni pozytywnych wrażeń uczniowie wrócili do domów, gdzie z pewnością jeszcze długo będą miło wspominać ten udany wyjazd.
Anna Wiśniowska

Wymień się książką
Zapraszamy wszystkich rodziców do wzięcia udziału w akcji „Wymień się książką”.
Jest ona kontynuacją działań promujących czytelnictwo, a polega na przyniesieniu do szkoły książek, które zostały przeczytane i są niekoniecznie potrzebne. Dnia 5 lutego 2026 roku podczas zebrania z rodzicami, ale też w kolejnych, będzie możliwość zabrania do domu tych egzemplarzy, które są nam nieznane, a znalazły się wśród podarowanych.
Książki należy wkładać do przygotowanego w holu szkoły kosza, przynieść do biblioteki lub świetlicy (można podać przez dzieci) do dnia 3 lutego 2026 r.
Opiekunowie akcji: p. Magdalena Syrek i p. Lucyna Cyrulik.
Zapraszamy do udziału.
Spotkanie z Misjonarzem
Nowy tydzień rozpoczęliśmy od spotkania z niecodziennym gościem - Misjonarzem.
Ojciec Tomasz ze Zgromadzenia Misjonarzy Afryki (Ojcowie Biali) opowiedział nam o codziennym życiu i kulturze mieszkańców Afryki, zwłaszcza jej wschodniej części, z perspektywy osoby, która spędziła tam sześć lat. Poznaliśmy kilka wyrażeń w języku suahili, dowiedzieliśmy się m.in. kilku ciekawostek o plemionach Bantu, o Masajach oraz jak wygląda system edukacji, czy jak bardzo cenna jest krowa.
Ojciec Tomasz wskazał również kilka głównych problemów gospodarczych, z którymi mierzą się kraje afrykańskie (duży przyrost naturalny, migracje do miast, obniżające się zasoby wody). Każdy mógł również zadać naszemu Gościowi pytanie. Niektórzy skorzystali z tej możliwości. Mogliśmy dotknąć skóry węża, zobaczyć róg krowy (służący często jako miarka), ręcznie wykonywane sandały, czy przymierzyć regionale stroje.
Kończąc spotkanie o. Tomasz udzielił nam błogosławieństwa (w języku suahili) i zaprosił nas do Domu Ojców Białych i Muzeum Misyjnego w Natalinie k/Lublina.
Kto wie, może uda nam się kiedyś tam pojechać :)Więcej informacji o Zgromadzeniu Misjonarzy Afryki: Misjonarze Afryki | Misjonarze Afryki oraz o Stowarzyszeniu Przyjaciele Misjonarzy Afryki: Strona główna | Przyjaciele Misjonarzy Afryki
Świadectwo Ojca Tomasza - poznajmy naszego Gościa bliżej.
Zapraszamy uczniów na RAJD PIESZY
W imieniu Organizatorów zapraszamy wszystkich na XIX Rajd Pieszy o Puchar Starosty Strzyżowskiego, który odbędzie się 7 lutego (sobota) 2026 r. na trasie Wiśniowa (Zespół Parkowo Dworski i Folwarczny) – przysiółek Stawiska – przysiółek Dział – przysiółek Rakówki - Wiśniowa (Zespół Parkowo Dworski i Folwarczny).
Udział w rajdzie jest całkowicie bezpłatny! Obowiązuje limit uczestników: 300 osób.Zapisy trwają do 3 lutego br. pod nr telefonu 17 276 55 90.
Spotkanie z RODZICAMI

-
Serdecznie zapraszam RODZICÓW na spotkanie, które odbędzie się
5 lutego 2026r. (czwartek) o godz. 16.00.
Plan spotkania
1. Zebranie ogólne:
- informacje bieżące dyrektora szkoły
- warsztaty dla Rodziców ”Jak skutecznie monitorować to, co Twoje dziecko robi w Internecie?”
2. Spotkania z wychowawcami poszczególnych klas
- informacja na temat wyników klasyfikacji uczniów za półrocze roku szkolnego 2025/2026;
- prezentacja oferty edukacyjnej szkół ponadpodstawowych (Strzyżów, Klecie) dla rodziców uczniów klasy VIII SP
Zebranie ogólne odbędzie się w auli Zespołu Szkół w Gogołowie.
Spotkania z wychowawcami w klasopracowniach.
Pozostali nauczyciele i dyrektor dostępni będą w pokoju nauczycielskim.
Laskowski Tomasz
dyrektor Zespołu Szkół w Gogołowie
-
Tenis stołowy - to jest to!
Awans naszych uczniów do zawodów powiatowych w tenisie stołowym!
W dniu 9 stycznia 2026 r. na obiektach GOSiR we Frysztaku odbyły się zawody gminne w tenisie stołowym w ramach Igrzysk Dzieci.
Drużyna chłopców zajęła 1 miejsce i tym samym uzyskała awans do zawodów powiatowych.
Skład drużyny: Jakub Plaziak, Artur Machowski, Karol Szarek.
Drużyna dziewcząt zdobyła 3 miejsce. Skład drużyny: Magdalena Zapał, Milena Madziar, Aniela Szewczyńska.
Gratulujemy wszystkim uczniom i życzymy dalszych sportowych sukcesów!
Anna Wiśniowska
5
Zima + śnieg = świetna zabawa!
Przedszkolaki, uczniowie klasy III i IV tuż po powrocie z dłuuuugiej przerwy świątecznej w pełni korzystali z pięknej pogody i śnieżnego puchu. Sanki, śnieżki, aniołki, fikołki... zabawa na sto dwa :)))
Ale przecież każdy wie, że "ZIMA lubi dzieci najbardziej na świecie," nieprawdaż?Niektórzy uczniowie już w grudniu szykowali się na śnieżne harce, tworząc radosną "Zimową piosenkę."
Uwaga! Informacja!
Tablica dobrych myśli i życzeń na 2026 rok
Tablica przygotowana przez uczniów uczestniczących w zajęciach dodatkowych Szkolne NEWS FEED w ramach projektu Canva na cały rok szkolny.
Nowy Rok bieży!
Boże Narodzenie 2025
GRUDZIEŃ na świetlicy szkolnej
- Grudzień na świetlicy szkolnej to cudowny i magiczny czas przygotowań do świąt Bożego Narodzenia.
Paczuszka dla Maluszka 2025
Akcja charytatywna "Paczuszka dla Maluszka" dobiegła końca.
Dary zostały przekazane 22 i 23 grudnia br. bezpośrednio do Rodzinnego Domu Dziecka w Kołaczycach oraz do Domu Dziecka w Strzyżowie.Serdecznie dziękujemy wszystkim DARCZYŃCOM za wrażliwe serca.
Dobro wraca - zawsze!
Program dla szkół - wyzwanie Chrumasa
Nasza szkoła kolejny rok bierze udział w Programie dla szkół, który promuje zdrowe odżywianie uczniów kl. I-V, dostarczając owoce, warzywa i produkty mleczne na drugie śniadanie.
Program jest również wypełniony różnego rodzaju działaniami edukacyjnymi pozwalającymi dzieciom aktywnie poznawać zasady zdrowego odżywiania i prowadzenia zdrowego stylu życia.
Zachęcamy do zapoznania z materiałami dostępnymi na stronie internetowej programu.
Poniżej zamieszczamy broszurę informacyjną dla rodziców:
Keys to life: SKILLS - grudzień pod znakiem Matematyki
W grudniu było mnóstwo zadań do wykonania, które dotyczyły MATEMATYKI i jej zastosowania w życiu codziennym. Obliczenia zegarowe, obliczenia pieniężne i tworzenie wspólnej gry online absorbowały nas totalnie.
1. CZAS, ZEGAR, NASZ HARMONOGRAM DNIA
3. GRA MATHEMATICS IS EVERYWHERE
Dodatkowo również w grudniu wybieraliśmy logo projektu. Bardzo jesteśmy ciekawi wyników ankiety online, którą robiliśmy na zajęciach :) ANKIETA LOGO GŁOSUJEMY!!!
A tak kupowaliśmy i sprzedawaliśmy w sklepiku szkolnym :)
Akcja Idą Święta, nie o sms-ie, lecz o kartce pamiętaj!
W tym roku kolejny raz dołączyliśmy do ogólnopolskiej kampanii społecznej “IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ”, której celem jest zwrócenie uwagi na ważność relacji międzyludzkich w świecie zdominowanym przez nowe technologie.
Tym razem pocztówkami z życzeniami świątecznymi wymieniliśmy się z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym z Markuszowa na Lubelszczyźnie. Uczniowie z klasy III oraz dwie uczennice z klasy IV z zaangażowaniem wypełniali kartki życzeniami, ozdabiając je według własnego uznania. My zaś otrzymaliśmy pocztówki od Przedszkolaków z dodatkową uroczą kartką świąteczną do pokolorowania.Serdecznie dziękujemy p. Justynie Szychowskiej i p. Justynie Matraszek z ZSP z Markuszowa za ich zaangażownie. Niezmiernie cieszymy się z nowych znajomości i jakże owocnej współpracy :)))
Zaczytane Święta 2025
Nasze "Świetliki" pod opieką p. Magdaleny Syrek uczestniczyły w ogólnopolskiej akcji "Zaczytane Święta 2025. " "Wieczerza" autorstwa Urszuli Kozłowskiej świetnie wpisała się w atmosferę przedświąteczną. Wspólne czytanie zawsze sprawia dużą frajdę!!!
Zachęcamy do czytania powieści, bajek, nowel, baśni, wierszy i wierszyków w każdy czas :)
Certyfikat_I_Ogolnopolskiej_Akcji_Czytelniczej__Zaczytane_Swieta_2025_.pdf
Archiwum Aktualności
