Aktualności

    • UWAGA! Zmiana adresu poczty email na szkola@spgogolow.edu.pl

          • Sprzęt komputerowy dla szkoły - Krajowy Plan Odbudowy

          • Gmina Frysztak podpisała umowę z Ministrem Cyfryzacji, reprezentowanym przez Naukową i Akademicką Sień Komputerową – Państwowy Instytut Badawczy (NASK PIB) na nieodpłatne przekazanie sprzętu dla szkół podstawowych w ramach inwestycji „Wdrażanie inwestycji C2.1.2 Wyrównywanie poziomu wyposażenia szkół w przenośne urządzenia multimedialne – inwestycje związane ze spełnieniem minimalnych standardów sprzętowych, wskaźnik C15G Nowe komputery przenośne (laptopy, laptopy przeglądarkowe i tablety) do dyspozycji uczniów”.

            Celem projektu jest podnoszenie kompetencji cyfrowych, wyrównywanie szans edukacyjnych oraz zapewnienie równego dostępu do nowoczesnych technologii dla uczniów.

            Sprzęt przekazany Szkole Podstawowej w Gogołowie w ramach realizacji wskaźnika C15G:

            Laptopy: 9 szt.

            • Laptopy przeglądarkowe: 3 szt.

            • Tablety: 5 szt.

             

            Kwota ogólna dofinansowania dla Polski z UE: 1 410 000 000,00 PLN 

             

             

        • Tworzymy filmik promujący szkołę - projekt Keys to life: SKILLS
          • Tworzymy filmik promujący szkołę - projekt Keys to life: SKILLS

          • W ramach projektu eTwinning Keys to life: SKILLS tworzyliśmy filmik promujący naszą szkołę. Wybraliśmy program Canva, w którym jesteśmy już bardzo dobrze zorientowani :)))

            Jak to miło jest zwiedzać szkołę, której się jest uczniem... tak, tak - zwiedzać, wyszukiwać ciekawe miejsca i je fotografować. Spojrzeć na własną szkołę nieco inaczej, tak jakby było się w niej gościem. 

            Efekty naszej pracy uwieczniliśmy na zdjęciach i krótkich filmikach, z których później tworzyliśmy wspólny filmik promujący naszą szkołę. Dodatkowa praca indywidualna  - dla chętnych również była.
            Tak oto powstały poniższe prace, które zostały zamieszczone na szkolnym kanale YouTube

        • Wyjazd integracyjny klasy IV
          • Wyjazd integracyjny klasy IV

          • W dniu 20.01.2026 r. uczniowie klasy IV udali się do Krosna, aby wspólnie spędzić czas i dobrze się bawić. Wyjazd był doskonałą okazją do integracji oraz budowania relacji koleżeńskich.

            Pierwszym punktem wycieczki było kino, gdzie uczniowie obejrzeli film „Psoty”. Seans wzruszył wielu widzów i poruszył serca dzieci. Film skłonił do refleksji i z pewnością przekazał wartościowe lekcje, które mogą okazać się pomocne w przyszłym życiu.

            Następnie uczniowie udali się na lodowisko. Ku miłemu zaskoczeniu wszyscy poradzili sobie doskonale — jazda na łyżwach sprawiła wiele radości, a uśmiechy nie znikały z twarzy, mimo kilku upadków.

            Zadowoleni i pełni pozytywnych wrażeń uczniowie wrócili do domów, gdzie z pewnością jeszcze długo będą miło wspominać ten udany wyjazd.

            Anna Wiśniowska

            FOTORELACJA

        • Wymień się książką
          • Wymień się książką

          • Zapraszamy wszystkich rodziców do wzięcia udziału w akcji „Wymień się książką”.

            Jest ona kontynuacją działań promujących czytelnictwo, a polega na przyniesieniu do szkoły książek, które zostały przeczytane i są niekoniecznie potrzebne. Dnia 5 lutego 2026 roku podczas zebrania z rodzicami, ale też w kolejnych, będzie możliwość zabrania do domu tych egzemplarzy, które są nam nieznane, a znalazły się wśród podarowanych.

            Książki należy wkładać do przygotowanego w holu szkoły kosza, przynieść do biblioteki lub świetlicy (można podać przez dzieci) do dnia 3 lutego 2026 r.

            Opiekunowie akcji: p. Magdalena Syrek i p. Lucyna Cyrulik.

            Zapraszamy do udziału.

             

        • Spotkanie z Misjonarzem
          • Spotkanie z Misjonarzem

          • Nowy tydzień rozpoczęliśmy od spotkania z niecodziennym gościem - Misjonarzem.

            Ojciec Tomasz ze Zgromadzenia Misjonarzy Afryki (Ojcowie Biali) opowiedział nam o codziennym życiu i kulturze mieszkańców Afryki, zwłaszcza jej wschodniej części, z perspektywy osoby, która spędziła tam sześć lat. Poznaliśmy kilka wyrażeń w języku suahili, dowiedzieliśmy się m.in. kilku ciekawostek o plemionach Bantu,  o Masajach oraz jak wygląda system edukacji, czy jak bardzo cenna jest krowa.

            Ojciec Tomasz wskazał również kilka głównych problemów gospodarczych, z którymi mierzą się kraje afrykańskie (duży przyrost naturalny, migracje do miast, obniżające się zasoby wody). Każdy mógł również zadać naszemu Gościowi pytanie. Niektórzy skorzystali z tej możliwości. Mogliśmy dotknąć skóry węża, zobaczyć róg krowy (służący często jako miarka), ręcznie wykonywane sandały, czy przymierzyć regionale stroje. 
            Kończąc spotkanie o. Tomasz udzielił nam błogosławieństwa (w języku suahili) i zaprosił nas do Domu Ojców Białych i Muzeum Misyjnego w Natalinie k/Lublina. 
            Kto wie, może uda nam się kiedyś tam pojechać :) 

            FOTORELACJA

            Więcej informacji o Zgromadzeniu Misjonarzy Afryki: Misjonarze Afryki | Misjonarze Afryki oraz o Stowarzyszeniu Przyjaciele Misjonarzy Afryki: Strona główna | Przyjaciele Misjonarzy Afryki

            Świadectwo Ojca Tomasza - poznajmy naszego Gościa bliżej. 

             

          • Spotkanie z RODZICAMI

            • Serdecznie zapraszam RODZICÓW  na spotkanie, które odbędzie się 

              5 lutego 2026r. (czwartek) o godz. 16.00.

               Plan spotkania

              1. Zebranie ogólne:

               - informacje bieżące  dyrektora szkoły

               - warsztaty dla Rodziców ”Jak skutecznie monitorować to, co Twoje dziecko robi w Internecie?

              2. Spotkania z wychowawcami poszczególnych klas

              - informacja na temat wyników klasyfikacji uczniów za półrocze roku szkolnego 2025/2026;

              - prezentacja oferty edukacyjnej szkół ponadpodstawowych (Strzyżów, Klecie) dla rodziców uczniów klasy VIII SP

               

              Zebranie ogólne odbędzie się w auli Zespołu Szkół  w Gogołowie.

              Spotkania z wychowawcami w klasopracowniach.

              Pozostali nauczyciele i dyrektor dostępni będą w pokoju nauczycielskim.

               

              Laskowski Tomasz

              dyrektor Zespołu Szkół w Gogołowie

        • Tenis stołowy - to jest to!
          • Tenis stołowy - to jest to!

          • Awans naszych uczniów do zawodów powiatowych w tenisie stołowym!

            W dniu 9 stycznia 2026 r. na obiektach GOSiR we Frysztaku odbyły się zawody gminne w tenisie stołowym w ramach Igrzysk Dzieci.

            Drużyna chłopców zajęła 1 miejsce i tym samym uzyskała awans do zawodów powiatowych.

            Skład drużyny: Jakub Plaziak, Artur Machowski, Karol Szarek.

            Drużyna dziewcząt zdobyła 3 miejsce. Skład drużyny: Magdalena Zapał, Milena Madziar, Aniela Szewczyńska.

             

            Gratulujemy wszystkim uczniom i życzymy dalszych sportowych sukcesów!

                           

            Anna Wiśniowska

          • Zima + śnieg = świetna zabawa!

          • Przedszkolaki, uczniowie klasy III i IV tuż po powrocie z dłuuuugiej przerwy świątecznej w pełni korzystali z pięknej pogody i śnieżnego puchu. Sanki, śnieżki, aniołki, fikołki... zabawa na sto dwa :)))
            Ale przecież każdy wie, że "ZIMA lubi dzieci najbardziej na świecie," nieprawdaż?

            FOTORELACJA

            Niektórzy uczniowie już w grudniu szykowali się na śnieżne harce, tworząc radosną "Zimową piosenkę."

          • Paczuszka dla Maluszka 2025

          • Akcja charytatywna "Paczuszka dla Maluszka" dobiegła końca. 

            Dary zostały przekazane 22 i 23 grudnia br. bezpośrednio do Rodzinnego Domu Dziecka w Kołaczycach oraz do Domu Dziecka w Strzyżowie.

            Serdecznie dziękujemy wszystkim DARCZYŃCOM za wrażliwe serca. 
            Dobro wraca - zawsze! 

          • Program dla szkół - wyzwanie Chrumasa

          • Nasza szkoła kolejny rok bierze udział w Programie dla szkół, który promuje zdrowe odżywianie uczniów kl. I-V, dostarczając owoce, warzywa i produkty mleczne na drugie śniadanie. 
            Program jest również wypełniony różnego rodzaju działaniami edukacyjnymi pozwalającymi dzieciom aktywnie poznawać zasady zdrowego odżywiania i prowadzenia zdrowego stylu życia. 
            Zachęcamy do zapoznania z materiałami dostępnymi na stronie internetowej programu.
            Poniżej zamieszczamy broszurę informacyjną dla rodziców:

            Poradnik_dla_rodzicow.pdf

        • Akcja Idą Święta, nie o sms-ie, lecz o kartce pamiętaj!
          • Akcja Idą Święta, nie o sms-ie, lecz o kartce pamiętaj!

          • W tym roku kolejny raz dołączyliśmy do ogólnopolskiej kampanii społecznej “IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ”, której celem jest zwrócenie uwagi na ważność relacji międzyludzkich w świecie zdominowanym przez nowe technologie.
            Tym razem pocztówkami z życzeniami świątecznymi wymieniliśmy się z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym z Markuszowa na Lubelszczyźnie. Uczniowie z klasy III oraz dwie uczennice z klasy IV z zaangażowaniem wypełniali kartki życzeniami, ozdabiając je według własnego uznania. My zaś otrzymaliśmy pocztówki od Przedszkolaków z dodatkową uroczą kartką świąteczną do pokolorowania.

            Serdecznie dziękujemy p. Justynie Szychowskiej i p. Justynie Matraszek z ZSP z Markuszowa za ich zaangażownie. Niezmiernie cieszymy się z nowych znajomości i jakże owocnej współpracy :))) 

            FOTORELACJA
             

    • Kontakty

      • Zespół Szkół w Gogołowie
      • (17) 2778 301
      • Gogołów 316
        38-131 Gogołów
        38-131 Gogołów
        Poland
      • Adres elektronicznej skrzynki podawczej  Zespołu Szkół w Gogołowie na platformie ePUAP:  /ZSGogolow/domyslna lub bezpośrednio:
        https://epuap.gov.pl/wps/myportal/strefa-klienta/katalog-spraw/profil-urzedu/ZSGogolow
      • adres e-doręczeń: AE:PL-33341-41224-IHVGE-25
    • Logowanie