Aktualności

    • UWAGA! Zmiana adresu poczty email na szkola@spgogolow.edu.pl

          • Powiatowe Igrzyska Dzieci oraz Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej

          • Powiatowe Igrzyska Dzieci oraz Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej już za nami.

            W ostatnim czasie nasi uczniowie reprezentowali szkołę oraz gminę podczas zawodów powiatowych, które odbyły się w Strzyżowie. Turnieje zgromadziły najlepsze drużyny z terenu powiatu, a rywalizacja stała na bardzo dobrym poziomie sportowym.

            3 marca rozegrano zawody w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej, w których drużyna dziewcząt zajęła 4 miejsce. Natomiast w dniach 9–10 marca odbyły się Igrzyska Dzieci. W tych rozgrywkach drużyna dziewcząt wywalczyła 3 miejsce, a drużyna chłopców uplasowała się na 4 miejscu.

            Wszystkie nasze reprezentacje zaprezentowały się bardzo dobrze, walcząc o awans do finałów do samego końca. W kilku spotkaniach o wyniku decydowały tie-breaki, w których naszym drużynom zabrakło odrobiny szczęścia.

            Serdeczne gratulacje dla wszystkich zawodników za ambitną postawę, zaangażowanie oraz godne reprezentowanie szkoły i gminy.

            Anna Wiśniowska

        • Warsztaty stomatologiczne z Akademią Wróżki Zębuszki
          • Warsztaty stomatologiczne z Akademią Wróżki Zębuszki

          • 10 marca 2026 r. w naszej szkole odbyły się zajęcia stomatologiczne, które przeprowadziła p. Monika Wójs, założycielka Akademii Wróżki Zębuszki. Podczas spotkania zarówno przedszkolaki, jak i uczniowie klas I-IV poznali anatomię zęba, dowiedzieli się, jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej oraz jak ważne są regularne wizyty u stomatologa. Dodatkowo poznali i przetestowali wybrane narzędzia dentystyczne oraz różne produkty do czyszczenia jamy ustnej. Dużą frajdę sprawiło im samodzielnie wypełnianie ubytków na specjalnym modelu gipsowej szczęki. Na koniec wszyscy otrzymali kalendarz mycia zębów, który z pewnością będzie przypominał o konieczności codziennego dbania o zdrowy i piękny uśmiech.

            Serdecznie dziękujemy za ciekawe i niezwykle angażujące zajęcia 🦷

            Wszystkim POLECAMY taką formę edukacji o higienie jamy ustnej!

            FOTORELACJA

          • Spektakl "Oskar i pani Róża"

          • W środowy poranek uczniowie klasy VII i VIII  wyruszyli autokarem do Tarnowa, by w Teatrze im. Ludwika Solskiego przeżyć i doświadczyć niesamowitych emocji wraz z aktorami sztuki „Oskar i pani Róża”

            Spektakl „Oskar i pani Róża” powstał na podstawie  książki Erica – Emmanuela Schmitta.  Jest piękną i pełną nadziei opowieścią o wartości życia, miłości, odwadze, sile wyobraźni  i akceptacji tego, co jest nieuniknione.

            Dziesięcioletniego Oskara czeka bardzo intensywny czas. Nadchodzące 12 dni (bo tyle zostało mu czasu, nim umrze) będą pełne wrażeń i nowych doświadczeń, o których chłopiec opowie, nagrywając videobloga. Na początek pozna smak pierwszej miłości i prawdziwej przyjaźni, później zrozumie z jaką odpowiedzialnością wiąże się założenie rodziny, doświadczy goryczy rozstania i radości z pojednania. Choć nie będzie łatwo, nauczy się wybaczać i (rodzicom, którzy nie maja odwagi go odwiedzić oraz lekarzowi, który nie jest w stanie mu już pomóc), nabierze zrozumienia dla świata dorosłych i ich problemów.  Te wszystkie doświadczenia pozwolą mu cieszyć się drobiazgami i doceniać to, co przynosi los. Przekona się, że sto lat życia może upłynąć zaskakująco szybko, więc trzeba przeżyć je z całych sił. Przez te wszystkie dni chłopcu towarzyszyć będzie pani Róża, która bawi go opowieściami o swojej niezwykłej przeszłości. Pełna serdeczności, fantazji i optymizmu starsza pani dla Oskara stanie się nieustraszoną „Dusicielką z Langwedocji”, namówi chłopca do rzeczy niemożliwych, pomoże mu zaprzyjaźnić się z Panem Bogiem i znaleźć w sobie odwagę, której brakuje niejednemu dorosłemu. Pomoże mu przede wszystkim pięknie przeżyć ostatnie dni jego krótkiego życia.

            Sztuka ta bardzo dobrze wpisuje się w czas przeżywanego post, nadchodzących rekolekcji, jest okazja do przemyśleń, wniosków , a może też zmian w sobie.

            Lucyna Cyrulik

        • ,,Luty z Cukierkiem – Książki z Pazurem”
          • ,,Luty z Cukierkiem – Książki z Pazurem”

          • Świetlica szkolna wzięła udział w Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej „Luty z Cukierkiem - Książki z Pazurem”, której organizatorem jest Wydawnictwo Żwakowskie.

            @KotCukierek/Cukierku, ty łobuzie  

            Celem akcji jest promocja czytelnictwa wśród najmłodszych oraz szerzenie pozytywnych wzorców zachowań, które budują przyjazny stosunek do świata i wiarę w siebie w oparciu o serię książek o przygodach kota Cukierka autorstwa Waldemara Cichonia.

            W ramach akcji przez pierwsze dwa tygodnie lutego na każdej przerwie 15 minutowej odbywało sięwspólne głośne czytanie co raz to nowych historii o przygodach Cukierka. W ostatnim dniu w ramach zajęć świetlicowych odbyły się zajęcia plastyczne, podczas których powstały pełne kolorów i barw wizerunki ulubionego bohatera. Oczywiście nie obeszło się bez rozmów dzieci na temat psotów i przygód jakie wydarzyły się ich kocim pupilom. Był to bardzo miło spędzony czas.

            Magdalena Syrek

            FOTORELACJA

        • Akcja "Pączek dla Afryki" zakończona
          • Akcja "Pączek dla Afryki" zakończona

          • Szkolne Koło Caritas serdecznie dziękuje wszytkim, którzy wsparli akcję "Pączek dla Afryki" i zakupili symboliczną cegiełkę na rzecz afrykańskich dzieci. Udało się uzbierać kwotę 100 zł, która pozwoli opłacić trojgu dzieciom miesięczną stawkę za szkołę.  Może to niewiele, ale zawsze COŚ :)))
            Dziękujemy za życzliwe i hojne serca. 

        • Walentynki w klasie III
          • Walentynki w klasie III

          • 13 lutego uczniowie klasy 3 celebrowali dzień św. Walentego oraz urodziny koleżanki z klasy.

            Na przygotowanych stołach nie zabrakło słodkości, urodzinowych prezencików, pysznego deseru i słodkich gofrów, po które ustawiła się długa kolejka.

            Ukłony dla p. Dorotki i Ewelinki , które piekły dla nas smaczne gofry. Nie zabrakło też śpiewów i tańców, które umilały nam czas w oczekiwaniu na pocztę walentynkową. Przyznam, że ilość listów, mile nas zaskoczyła, dziękujemy!

            W cudownym nastroju, pełnym walentynkowych serc klasowe świętowanie dobiegło końca. Przed nami czas ferii i zasłużonego odpoczynku. Do zobaczenia za 2 tygodnie

            Hanna Szuba

            FOTORELACJA

        • Pasowanie na czytelnika
          • Pasowanie na czytelnika

          • MY, UCZNIOWIE PIERWSZEJ KLASY,
            UROCZYŚCIE PRZYRZEKAMY,
            ŻE BĘDZIEMY KSIĄŻKI KOCHAĆ,
            KRZYWDY ZROBIĆ IM NIE DAMY.
            WSZYSTKICH WSKAZÓWEK I RAD KSIĄŻEK
            BĘDZIEMY SŁUCHAĆ Z UWAGĄ.
            OBOWIĄZKI CZYTELNIKA
            TRAKTOWAĆ Z WIELKĄ POWAGĄ!


            13 lutego 2026 roku odbyły się pasowania na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy I. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania i poszerzania swojej wiedzy dzięki książkom.

            Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, zapoznali sięz zasadami zachowania i wypożyczania w bibliotece szkolnej. Później rozwiązywali zagadki oraz quizy, które sprawdzały znajomość najbardziej popularnych baśni. W wykonaniu uczniów z koła teatralnego oglądnęli przedstawienie, które przekonało uczestniczących w zajęciach, że baśnie bez Baby Jagi, wilka, smoka czy złej macochy nie mogą istnieć. I choć Jaś z Małgosią, Czerwony Kapturek i jego babcia, Śnieżka i krasnoludki, czy wreszcie Król i jego córka księżniczka byli bezpieczni, to jednak takie baśnie nie znalazły uznania. Spotkanie z książką to wielka przygoda, ale bohaterowie baśni nie lubią dzieci z brudnymi rękami, czego pierwszoklasistów uczyli starsi koledzy, inscenizując wiersz o Grzesiu i książkach z masłem.

            Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy w obecności dyr. szkoły p. Tomasza Laskowskiego, wychowawcy p. Małgorzaty Ziarko, opiekuna biblioteki p. Lucyny Cyrulik i starszych kolegów złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki i chętnie po nie sięgać.

            O tym uroczystym wydarzeniu będzie im przypominał pamiątkowy dyplom wręczony przez dyrektora szkoły oraz prezenty zachęcające do odwiedzin w bibliotece. Nie zabrakło też słodkich serduszkowych nagród za aktywność, gdyż wydarzenie to odbywało się w przeddzień  Walentynek.

            Po pasowaniu każdy pierwszoklasista mógł już wypożyczyć swoją pierwszą książkę (chociaż dla niektórych nie były to pierwsze odwiedziny biblioteki) i zrobić pamiątkowe zdjęcie.

            Lucyna Cyrulik

            FOTORELACJA

          • Bezpieczne Ferie 2026

          • Wszystkim Uczniom życzymy fantastycznych ferii zimowych! Niech będą czasem radości, rozwoju,aktywności i odpoczynku, a przede wszystki m okresem bezpiecznym.

            Do zobaczenia w marcu!
             

            Rodzicom polecamy stronę MEN, gdzie można znaleźć wiele ważnych informacji dotyczących bezpieczneństwa podczas ferii. BAZA wypoczynku

            Polecamy również zapoznanie się z poradnikiem: 

            Poradnik_bezpiecznego_wypoczynku_.pdf

             

        • Dzień Otwarty 2026
          • Dzień Otwarty 2026

          • "Witajcie w naszej bajce..." słowami piosenki z filmu "Akademia pana Kleksa" przywitaliśmy dziś wszystkie dzieci wraz z rodzicami, którzy odwiedzili nas w ramach Drzwi Otwartych w Przedszkolu Publicznym w Gogołowie.

            Uczniowie klas IV, III i I szkoły podstawowej oraz wychowankowie przedszkola z opiekunami zaprezentowali scenki teatralne z udziałem bajkowych postaci. Gość specjalny, pan Ambroży Klesks, zaprosił dzieci do bajkowego świata Jasia Wędrowinczka, trzech małych świnek, Elzy, Królewny Śnieżki i siedmiu krasnoludków, Czerwonego Kapturka i wilka. Smakosz miodu, Kubuś Puchatek i rezolutny Tygrysek także zawitali, by bawić najmłodszych baśniowymi scenkami. A na koniec występów zagościła na scenie historia autorstwa Jana Brzechwy o niezwykłej kaczce, kaczce dziwaczce w wykonaniu baśniowego pana Kleksa i chóru bajkowych postaci.

            Dziękujemy wszystkim za wizytę, wspólne spędzenie czasu, uśmiech i zabawę!

            Anna Wiśniowska

            FOTORELACJA

        • Szkolny Bal Karnawałowy już za nami!
          • Szkolny Bal Karnawałowy już za nami!

          • Radośnie i kolorowo! Tanecznie i zabawowo! Tak można podsumować Bal Karnawałowy, który odbył się 11 lutego 2026 w naszej szkole. 
            Serdecznie dziękujemy Rodzicom za ich zaangażowanie i wsparcie oraz wszystkim, którzy zatroszczyli się o wystrój sali i animacje. Za oprawę muzyczną dziękujemy DJ Double Beats z Frysztaka. 

            FOTORELACJA

        • Międzyszkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej
          • Międzyszkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

          • 12 lutego 2026 r. Karol Syrek, miał przyjemność reprezentować naszą szkołę podczas międzyszkolnego konkursu „Piosenki Obcojęzycznej”, organizowanego przez Liceum Ogólnokształcące w Kołaczycach.

            Wydarzenie zgromadziło wielu utalentowanych uczniów z okolicznych szkół, którzy zaprezentowali wysoki poziom artystyczny oraz językowy. Karol z zaangażowaniem przygotowywał się do swojego występu, doskonaląc zarówno umiejętności wokalne, jak i poprawną wymowę w języku obcym.

            Udział w konkursie był dla niego cennym doświadczeniem scenicznym, pozwalającym sprawdzić się przed szerszą publicznością. Choć tym razem Karol nie znalazł się w gronie laureatów, zdobyte doświadczenie z pewnością zaowocuje w przyszłości. Każdy występ to kolejny krok w rozwoju talentu, budowaniu pewności siebie oraz kształtowaniu artystycznej wrażliwości.

            Serdecznie gratulujemy Karolowi odwagi i determinacji oraz życzymy dalszych sukcesów i satysfakcji z rozwijania swoich pasji. Jesteśmy dumni, że reprezentował naszą społeczność szkolną.

            Ewa Pepera

          • Awans naszych uczniów do zawodów powiatowych w piłce siatkowej

          • W dniu 12 lutego 2026 r. nasi uczniowie wzięli udział w zawodach w mini piłce siatkowej w ramach Igrzysk Dzieci.

            Po emocjonujących i pełnych sportowej walki meczach zarówno drużyna dziewcząt, jak i drużyna chłopców wywalczyły 1 miejsce!

            Tym samym będą reprezentować naszą szkołę oraz gminę na zawodach powiatowych.

            Drużyna dziewcząt – 1 miejsce Skład drużyny: Weronika Stasiowska, Gabriela Ząbkowicz, Aniela Szewczyńska, Milena Madziar, Amelia Salamon, Milena Lejkowska, Magdalena Zapał, Zuzanna Wilczek

            rużyna chłopców – 1 miejsce Skład drużyny: Jakub Płaziak, Karol Wiśniowski, Artur Machowski, Gabriel Marcinek, Karol Szarek, Tymoteusz Laskowski, Sebastian Srebrny, Olaf Pająk, Oskar Ceglarz.

            Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczniów za zaangażowanie, ducha walki i piękną postawę sportową

            Życzymy powodzenia na dalszym etapie zawodów!

             

            Anna Wiśniowska

        • "Pączek" dla Afryki
          • "Pączek" dla Afryki

          •  Szkolne Koło Caritas ZS Gogołów zaprasza do włączenia się w akcję "Pączek dla Afryki". 


            W dniach 9-13 lutego br. w sklepiku szkolnym można nabyć cegiełkę "PĄCZKA" w cenie 2 zł. Zebrane w ten sposób środki zostaną przeznaczone na wsparcie dzieci pozostających pod opieką Ernest Care Foundation z Ugandy, które w zeszłym tygodniu powróciły do szkoły po wakacjach. 

            Niech nasz szkolny "tłusty czwartek" będzie wypełniony słodyczą hojności w dzieleniu się z potrzebującymi. 

            Za każdy zakupiony "pączek" z góry dziękujemy!!!

            PS. Autorami plakatów i pączków-cegieł są uczniowie uczęszczający na zajęcia dodatkowe z projektowania w programie Canva 

        • Poczta Walentynkowa- START!
          • Poczta Walentynkowa- START!

          • Zapraszamy do udziału w szkolnych Walentynkach! 
            W dniach 9-13 lutego br. działa w szkole Poczta Walentynkowa. Zaadresowane Walentynki wrzucamy do specjalnie oznaczonej skrzynki w holu szkoły.

            Fianł akcji 13 lutego na 4 godzinie lekcyjnej.

            Każda "Walentynka" niech będzie nie tylko wyraze sympatii, ale również życzliwości wobec wybranej osoby. 

            Samorząd Uczniowski

    • Kontakty

      • Zespół Szkół w Gogołowie
      • (17) 2778 301
      • Gogołów 316
        38-131 Gogołów
        38-131 Gogołów
        Poland
      • Adres elektronicznej skrzynki podawczej  Zespołu Szkół w Gogołowie na platformie ePUAP:  /ZSGogolow/domyslna lub bezpośrednio:
        https://epuap.gov.pl/wps/myportal/strefa-klienta/katalog-spraw/profil-urzedu/ZSGogolow
      • adres e-doręczeń: AE:PL-33341-41224-IHVGE-25
    • Logowanie