Aktualności

    • UWAGA! Zmiana adresu poczty email na szkola@spgogolow.edu.pl

        • Szkolny konkurs kaligraficzny dla uczniów klas I-III.
          • Szkolny konkurs kaligraficzny dla uczniów klas I-III.

          • Mając na uwadze troskę o rozpowszechnianie wśród dzieci dbałości o staranne, kształtne i estetyczne pismo, 12 czerwca 2026 r. w naszej szkole odbył się konkurs kaligraficzny „Mistrz kaligrafii”, w którym wzięli udział uczniowie klasy pierwszej, drugiej i trzeciej.

            Zadaniem uczniów było bezbłędne i estetyczne przepisanie przygotowanego tekstu. Teksty były zróżnicowane pod względem trudności i dostosowane do możliwości uczestników konkursu. Dzieci pracowały w skupieniu, z wielką uwagą i starannością kreśląc każdą literę.

            Komisja konkursowa dokonując oceny prac uwzględniła: płynność pisma i właściwe łączenie liter, utrzymanie pisma w prawidłowej liniaturze, czytelność, poprawność ortograficzną i interpunkcyjną, ogólne wrażenie wizualne.

            Poniżej prezentujemy wyniki konkursu. Oto mistrzowie kaligrafii:

            Klasa I

            I miejsce  - Julia Kudłacz

            II miejsce – Blanka Ferenczi

            III miejsce – Wiktor Ząbkowicz

             

            Klasa II

            I miejsce – Blanka Palar

            II miejsce – Julia Mendelowska

            III miejsce – Liliana Srebrny

             

            Klasa III

            I miejsce – Artur Chmura

            II miejsce – Marcelina Baciak

            III miejsce – Wiktor Dziędzioł

             

            Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie. Cieszymy się, że tak wielu uczniów z pasją rozwija umiejętność pięknego pisania. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów w nauce!

            Małgorzata Ziarko

             

            FOTORELACJA

             

        • WE ARE THE MUSIC 2026
          • WE ARE THE MUSIC 2026

          • 17 czerwca 2026 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w X edycji Gminnego Konkursu Piosenki Anglojęzycznej „We Are the Music” we Frysztaku.

            Naszą szkołę reprezentowali: Jagoda Mędrek, Emilia Godek, Jan Samborski, Karol Syrek, Amelia Studniarz, Patrizia Machowska oraz Aleksandra Krawczyk.

            Tegoroczny udział okazał się dla nas bardzo udany – zdobyliśmy dwa wyróżnienia, które wywalczyli Emilia Godek i Karol Syrek.

            Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom odwagi, zaangażowania i pięknych występów na scenie. Wracamy bogatsi o nowe doświadczenia, pełni motywacji i chęci do dalszej pracy nad rozwijaniem naszych talentów muzycznych i językowych. Już dziś z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję konkursu. Za rok scena będzie nasza!

            Ewa Pepera

            FOTORELACJA

        • Dzień Projektów eTwinning2026
          • Dzień Projektów eTwinning2026

          • W poniedziałek 15 czerwca 2026r. odbyło się podsumowanie międzynarodowych projektów eTwinning: KEYS TO LIFE: SKILLS i ECHOES OF TOMORROW: STUDENTS' VOICES FOR EUROPE. Dodatkowo przedstawiono efekty działań ogólnopolskiego projektu CANVA NA CAŁY ROK SZKOLNY.

            Uczestnikami wyżej wskazanych projektów edukacyjnych byli uczniowie klas II-VI, którzy na zajęciach dodatkowych prowadzonych przez p. Monikę Machowską, rozwijali kompetencje językowe, informatyczne, matematyczne, artystyczne, obywatelskie i społeczne. 

            Wybrane działania projektowe i ich rezultaty zostały zaprezentowane społeczności rówieśniczej, a uczestnicy projektów otrzymali certyfikaty i drobne upominki. 

        • Projekt edukacyjny „Mamy kota na punkcie mleka”
          • Projekt edukacyjny „Mamy kota na punkcie mleka”

          • Miło nam poinformować, że nasza szkoła wzięła udział w projekcie „Mamy kota na punkcie mleka” finansowanym z Funduszu Promocji Mleka realizowany przez Polską Izbę Mleka we współpracy z Polską Federacją Hodowców Bydła i Producentów Mleka.

            Najważniejszymi celami projektu są:

            • Edukacja żywieniowa: Kształtowanie prawidłowych nawyków dietetycznych już od najmłodszych lat.

            • Promocja zdrowia: Pokazanie, dlaczego warto włączyć nabiał do codziennej diety.

            • Wsparcie lokalnych produktów: Zwrócenie uwagi na wysoką jakość mleka i produktów mlecznych pochodzących z Polski.

            Projekt edukacyjny „Mamy kota na punkcie mleka” nauczył dzieci, jak ważną rolę odgrywają nabiał i mleko w codziennej zbilansowanej diecie. W ciekawej i przyjaznej formie przybliżył najmłodszym wiedzę o wartościach odżywczych, promując zdrowy styl życia. Dzieci wraz z Kotem Mleczysławem i Mleczną Kitą wspólnie przemierzały Mleczny Ocean i zwiedzały niezwykłe lądy poznając Supermoce zawarte w mleku i jego przetworach. Podczas zajęć dzieci miały również okazje degustować różnego rodzaju produkty, wyrabiały masło, uczestniczyły w webinarium, oraz był czas na trochę ruchu i spacer na lody. Dziękujemy dzieciom za tak aktywny udział w projekcie.

            Magdalena Syrek i Hanna Szuba

            FOTORELACJA Z DZIAŁAŃ

        • Lekcja online GADKI
          • Lekcja online GADKI

          • 10 czerwca br. uczniowie klasy III odbyli wspólną lekcję „GADKI z Maksem” w ramach programu profilaktyki wykorzystywania dzieci Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. W przystępny i angażujący sposób uczniowie dowiedzieli się:

            - jak dbać o swoje granice

            - jak reagować w trudnych sytuacjach

            - komu i jak powiedzieć o czymś niepokojącym

            - czym jest bezpieczeństwo.

            Spotkanie było dla uczniów ciekawe i pomocne, a zasady GADKI będą im towarzyszyć przez cały okres dzieciństwa.  

            Polecamy również kanał na YouTube, gdzie można pogłębić wiedzę i utrwalić zasady bezpieczeństwa dzieci. 

             

        • Przedszkolaki na wycieczce
          • Przedszkolaki na wycieczce

          • 9 czerwca nasze przedszkolaki wzięły udział w wycieczce do Korczyny i Krosna.

            W Korczynie odwiedziliśmy Pijalnię Czekolady M. Pelczar, gdzie mieliśmy okazję poznać historię czekolady, degustować różne jej rodzaje i stworzyć własną tabliczkę czekolady.

            Następnie pojechaliśmy do RCKP w Krośnie, gdzie wzięliśmy udział w magicznym przedstawieniu Teatru Forte pt. „Dziadek do orzechów”.

            Wycieczka częściowo została zrealizowana dzięki dofinansowaniu z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

            Joanna Sokołowska

            FOTORELACJA

        • Wycieczka do Energylandii pełna emocji i niezapomnianych wrażeń!
          • Wycieczka do Energylandii pełna emocji i niezapomnianych wrażeń!

          • 2 czerwca 2026r. uczniowie klasy 4 wraz z wychowawcą oraz medaliści naszej szkoły finałów wojewódzkich i ogólnopolskich w badmintonie wzięli udział w wyjeździe do Energylandii. Była to nagroda za ich zaangażowanie, ciężką pracę oraz godne reprezentowanie szkoły.

            Przez blisko 9 godzin uczestnicy korzystali z licznych atrakcji, przeżywając wiele niezapomnianych chwil, pełnych radości, śmiechu i pozytywnych emocji. Nie brakowało adrenaliny, dreszczyku emocji oraz świetnej zabawy.

            Wyjazd był także doskonałą okazją do integracji uczniów, którzy chętnie dzielili się swoimi wrażeniami i przeżyciami w drodze powrotnej.

            Dopisała również piękna, słoneczna pogoda, dzięki której dzień był jeszcze bardziej udanyWszyscy wrócili zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi i pełni wspaniałych wspomnień, do których z pewnością będą wracać jeszcze przez długi czas.

            Opiekunowie wycieczki

            FOTORELACJA

        • Dzień Dziecka 2026
          • Dzień Dziecka 2026

          • Dzień Dziecka to wyjątkowo radosne święto. W tym roku obchody wypełniła aktywność fizyczna, muzyczno - ruchowa, gry stolikowe i planszowe, prace plastyczno-techniczne.

            Ważnym elementem tego dnia były warsztaty pierwszej pomocy przeprowadzone przez Ochotniczą Straż Pożarną w Gogołowie. Druhowie dodatkowo opowiedzieli o zawodzie strażaka, zaprezentowali strój i sprzęt strażacki oraz wyposażenie wozu bojowego.

            Rada Rodziców zadbała o posiłek do syta - pyszną pizzę lokalnie wypiekaną w Barze JAŚ na Dziale oraz chłodzącą przekąskę.

            To był zdecydowanie udany dzień!!!

            FOTORELACJA

          • Zajęcia w maju i podsumowanie projektu w przedszkolu

          • W maju br. mali uczestnicy projektu "Kolorowe kodowanie" nie tylko kodowali na macie do kodowania offline, ale również ćwiczyli umiejętności matematyczne wykorzystując zabawki stworzone w ramach konkursu „Zabawka matematyczna”.

            W czasie trwania projektu przedszkolaki brały udział w zajęciach matematycznych z wykorzystaniem pomocy do kodowania na dywanie, uczestniczyły w warsztatach kulinarnych i matematycznych. Dzieci tworzyły zabawki matematyczne w ramach konkursu plastyczno-technicznego oraz wzięły udział w wycieczce do Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie odbyła się gala konkursowa. Na GOSiRze dzieci bawiły się na placu zabaw oraz uczestniczyły w zabawach sportowych, na koniec mieliśmy ognisko z pieczeniem kiełbasek.

            Projekt znacząco poprawił kompetencje matematyczne przedszkolaków.

            Projekt został zrealizowany w ramach programu „Rosnę z matematyką„ Fundacji mBanku.

            FOTORELACJA

        • MAJ NA ŚWIETLICY
          • MAJ NA ŚWIETLICY

          • Maj na świetlicy to czas spędzony głównie na świeżym powietrzu. Dużo kreatywnej zabawy, ruchu i uśmiechów. Nie zapomnieliśmy również o celebrowaniu ważnych świąt a także zakończyliśmy nasze świetlicowe projekty ,,Aktywna Świetlica" oraz ,,Bajki pomagajki".

            Przed nami czerwiec pełen niespodzianek.

            FOTORELACJA

            wychowawca świetlicy Magdalena Syrek

        • Portal INFOZAWODOWE - doradztwo zawodowe dla każdego
          • Portal INFOZAWODOWE - doradztwo zawodowe dla każdego

          • INFOZAWODOWE 
            Zachęcamy do skorzystania z nowopowstałego i systematycznie rozbudowującego swoje zasoby ogólnopolskiego narzędzia wspierającego działania z zakresu doradztwa zawodowego, zapewniającego dostęp do sprawdzonych materiałów dla uczniów, rodziców, nauczycieli oraz doradców zawodowych.
          • Zajęcia w maju - projekt Kolorowe Kodowanie w Przedszkolu

          • W maju zostały przeprowadzone warsztaty matematyczne dla dzieci i rodziców.

            Dzieci miały za zadanie pokolorować kolorowankę XXL i ułożyć jej elementy na macie do kodowania.

            Zabawa usprawniała nie tylko motorykę małą i koordynację oko-ręka, ale również rozwijała logiczne i analityczne myślenie.

            Zajęcia prowadzone są w ramach projektu „Kolorowe kodowanie” realizowanym przy wsparciu Fundacji mBanku.

            Joanna Sokołowska

        • Warsztaty biblioteczne - poznajemy postać Dagfrid, córkę Wikinga
          • Warsztaty biblioteczne - poznajemy postać Dagfrid, córkę Wikinga

          • 29 maja 2026 r. gościliśmy panią Agnieszkę Szerląg z Gminnej Biblioteki Publicznej we Frysztaku, która w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom przybliżyła nam postać Dagfrid, córki Wikinga. Postać rezolutnej, pomysłowej i zabawnej dziewczynki na długo pozostanie w pamięci uczniów klas I-III, zwłaszcza że dopełnieniem zajęć były własnoręcznie wykonane wikingowe hełmy z rogami i warkoczami.

            Uczniowie ze skupieniem słuchali opowieści, z zaciekawieniem oglądali piękne, powiększone ilustracje z książki wyeksponowane na sztalugach, dzielnie pracowali przy hełmach, a na koniec z zaciekawieniem przeglądnęli zawartość tajemniczej walizki, która - jak się okazało- wypełniona była barwnymi, mniejszymi i większymi książkami.

            Serdecznie dziękujemy za spotkanie! Z pewnością filia Gminnej Biblioteki w Gogołowie zyska nowych czytelników.
             

            Monika Machowska

            FOTORELACJA

        • Wycieczka przedszkolaków na GOSiR
          • Wycieczka przedszkolaków na GOSiR

          • Dnia 27 maja 2026 r., w ramach programu „Rosnę z matematyką” Fundacji mBanku, odbyła się wycieczka do Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Wspólnie z uczestnikami konkursu plastycznego „Zabawka matematyczna” uczestniczyliśmy w gali konkursu, podczas której nagrody wręczał pan dyrektor Tomasz Laskowski.

            Wspaniała pogoda pozwoliła na zabawy i rozgrywki sportowe na świeżym powietrzu – wszystkie dzieci wypróbowały wyremontowany plac zabaw, a starsi chłopcy rozegrali mecz piłki nożnej na nowym boisku. W przerwie między zabawami na dzieci czekał pyszny poczęstunek – lody i ciasteczka upieczone przez rodziców. Po skończonej zabawie przyszedł czas na odpoczynek na trawie i niecierpliwe oczekiwanie na kiełbaskę z ogniska, którą przedszkolaki zjadły ze smakiem.

            Wycieczka była bardzo udana i wszyscy świetnie się bawili.

            FOTORELACJA

        • Projekt Canva na cały rok szkolny zakończony
          • Projekt Canva na cały rok szkolny zakończony

          • Koniec roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim kończą się poszczególne działania projektowe. 
            Uczniowie, uczęszczający na Szkolne News Feed, sukcesywnie wykonywali poszczególne zadania, jedne bardziej proste, drugie bardziej skomplikowane, które gromadziliśmy na WAKALET, a relacje z poszczególnych działań w naszej szkolnej ZAKŁADCE
            Ostatnie zadanie polegało na stworzeniu STRONY INTERNETOWEJ dotyczącej naszych działań projektowych - będzie to trwała pamiątka wtajemniczania się w program Canva.

            Dziękuję wszystkim uczestnikom zajęć za zaangażowanie, systematyczną i wytrwałą pracę projektową. 

            Monika Machowska

        • Święto Matki 2026 w szkole
          • Święto Matki 2026 w szkole

          • Dzień 26 maja – Święto Matki – to jedno z najpiękniejszych,a z pewnością, najbardziej osobistych świąt w roku.

            „Jest jedna miłość, która nie liczy na wzajemność, nie szczędzi ofiar,
            płacze a przebacza, odepchnięta wraca– to miłość macierzyńska.”

               Dnia 25 maja 2026 roku odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki, na którą cała nasza społeczność szkolna zaprosiła najbliższe i najważniejsze osoby - swoje mamy. Zebranych na tej uroczystości powitał dyrektor szkoły, pan Tomasz Laskowski. Uczniowie działający w kole artystycznym pod kierunkiem p. Lucyny Cyrulik przygotowali okolicznościową część artystyczną. Humorystyczne scenki z życia rodziny, wzruszające wiersze, piosenki i koncert na pianinie przypomniały wszystkim o tym ważnym dniu, o roli Matki w życiu każdego z nas. Była to wspaniała okazja, by wręczyć przybyłym mamom kwiaty, ugościć słodkościami, a wszystkim dzieciom przypomnieć o ich powinnościach wobec mam po powrocie do domu, czy następnego dnia.  Pan dyrektor  złożył zebranym serdeczne życzenia z okazji ich święta, a odśpiewane chóralnie 100 lat możliwe, że dotarło nawet do mam nieobecnych na spotkaniu.

                Uczniowie włożyli w przygotowanie uroczystości dużo wysiłku, pracy i serca, ale było warto, by zobaczyć uśmiechnięte i wzruszone twarze gości, ale też pewność, że nikt z kolegów i koleżanek, tych młodszych jak i starszych nie zapomni o tym ważnym dniu. Myślimy, że uroczystość na długo zapadnie w pamięci zarówno dzieci, jak i mam, gdyż była pełna radości, ciepła, szczerości i wzruszeń.

                Życzymy naszym drogim mamom dużo szczęścia, zdrowia oraz zadowolenia ze swych pociech.

            Lucyna Cyrulik

            FOTORELACJA

        • Gminny Konkurs Plastyczno-Techniczny Zabawka matematyczna rozstrzygnięty!
          • Gminny Konkurs Plastyczno-Techniczny Zabawka matematyczna rozstrzygnięty!

          • W minionym miesiącu miał miejsce Gminny Konkurs Plastyczno-Techniczny „Zabawka matematyczna”, w którym wzięli udział przedszkolaki z naszego przedszkola oraz z przedszkoli we Frysztaku, Lubli, Cieszyny i Glinika Górnego.

            Wpłynęło 33. prace konkursowe – wszystkie bardzo pomysłowe i wspaniale wykonane.

            Komisja konkursowa, w składzie dyrektor ZS Gogołów, pan Tomasz Laskowski, pani Jolanta Drozdalska, pani Hanna Szuba i pan Artur Winiarski, miała bardzo trudny orzech do zgryzienia.

            Wyniki prezentują się następująco:

            Kategoria 3-4-latki:

            1.      Miejsce - Filip Sołtys, Przedszkole Publiczne w Gogołowie

            2.      Miejsce - Oliwier Sokołowski, Przedszkole Publiczne w Gogołowie

            3.      Miejsce - Julian Lęcznar, Przedzkole Publiczne w Lubli

            Wyróżnienie specjalne – Zuzanna Byś, Przedszkole Publiczne w Gogołowie

             

            Kategoria 5-6-latki:

            1.      Miejsce – Antonia Bykowska, Przedszkole Publiczne nr 1 we Frysztaku

            2.      Miejsce – Hanna Jedziniak, Przedszkole Publiczne w Gogołowie

            3.      Miejsce – Maksymilian Król, Przedszkole nr 2 Specjalne we Frysztaku

             

            Wyróżnienie specjalne – Aniela Boruta, Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Cieszynie

            Wyróżnienie specjalne – Adam Chmura, Przedszkole Publiczne w Gogołowie

            Wyróżnienie specjalne – Aleks Sokołowski, Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Gliniku Górnym

            Wyróżnienie specjalne – Luka Łopatkiewicz, Przedszkole Publiczne nr 1 we Frysztaku

             

            Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!

             

            Gminny Konkurs Plastyczno-Techniczny „Zabawka matematyczna” został zrealizowany w ramach projektu „Rosnę z matematyką” Fundacji MBanku.

            Joanna Sokołowska

            FOTORELACJA

             

        • Bardzo głodna gąsienica - spotkanie z panią bibliotekarką
          • Bardzo głodna gąsienica - spotkanie z panią bibliotekarką

          • O walorach książek i czytelnictwa dla rozwoju młodego człowieka możnaby wiele opowiadać, ale najważniejsze jest działanie. 

            15 maja 2026 r. nasze przedszkole odwiedziła p. Agnieszka Szerląg z Gminnej Biblioteki Publicznej we Frysztaku, która barwnie, rzeczowo i angażująco przeprowadziła zajęcia, mające na celu rozbudzenie ciekawości poznawczej i promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. 

            Dziękujemy serdecznie za spotkanie!

            Spotkanie z książką "Bardzo głodna gąsienica"

        • Rodzinny Turniej Tenisa Stołowego
          • Rodzinny Turniej Tenisa Stołowego

          • 15 maja 2026 r. w w naszej szkole odbył się Rodzinny Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Trenera oraz turniej par deblowych dla uczniów szkoły podstawowej organizowany w ramach obchodów 30-lecia MKS Skarbek

            Wydarzenie zgromadziło wiele rodzin, rozegrano wspaniałe mecze pełne radości i sportowych emocji. Szczególnie miło było gościć absolwentów szkoły, byłych prezesów klubu, zawodników oraz członków zarządu MKS Skarbek. 

            Przed południem nasi uczniowie również rozegrali świetne mecze i bawili się znakomicie.

            Frekwencja była bardzo dobra, co pokazuje, że takie inicjatywy są potrzebne i warto organizować wydarzenia, które promują aktywność fizyczną, zdrowy styl życia oraz rodzinne spędzanie czasu.

            Turniej był kolejnym wydarzeniem upamiętniającym powstanie Międzyszkolnego Klubu "Skarbek" Gogołów,  który nierozerwalnie jest związany z naszą szkołą. 

            Sport od zawsze łączy pokolenia i daje możliwość wspólnego spędzania czasu w radosnej atmosferze. Niech takich inicjatyw MKS Skarbek Gogołów będzie jak najwięcej! 
             

            FOTORELACJA

    • Kontakty

      • Zespół Szkół w Gogołowie
      • (17) 2778 301
      • Gogołów 316
        38-131 Gogołów
        38-131 Gogołów
        Poland
      • Adres elektronicznej skrzynki podawczej  Zespołu Szkół w Gogołowie na platformie ePUAP:  /ZSGogolow/domyslna lub bezpośrednio:
        https://epuap.gov.pl/wps/myportal/strefa-klienta/katalog-spraw/profil-urzedu/ZSGogolow
      • adres e-doręczeń: AE:PL-33341-41224-IHVGE-25
    • Logowanie